Karadeniz Pet

Kuşum neden konuşmuyor?

Gökhan Dalgaa

Yeni Üye
Ocak Ayı 'nın 24.gününde muhabbet Kusumu aldım. Birinci haftasından sonra her gün 10-15 dk onunla konuştum. Ama hala tek kelime etmedi.Ne zaman konuşur en geç her gün 15 dklik eğitimle?

Daha 2 aylik kus nasil konusucak gunluk konusmayi yarim saate cikar ve farkli kelime soleme hep ayni kelime

Bence 4 ay en erken

Hayır, yanlış anladınız. Kuşum 4 aylık, onu aldıktan bir hafta sonra konuşmaya başladım demek istedim.

Genelde yeni yeme dusmus en fazla 2 aylık kuslarda konusturma ise yarıyo. 4 aylik olmus önceden almış olsaydiniz konusmaya baslardi ama siz genede sıkılmadan günlük, babacik, cicikus, askim, kuş kuş , gibi basit kelimeleri tekrar edin. Ama en başta bir kelime ile baslayin konusursa diğerlerinide soylersin, keyifli hobiler :)

Yo ben anladim yani demek istedigim 2 aydir sizde olan kus biraz zor konusur zaman isteyen hayvanlar bunlar kopegi 1 ay yuvasina koy sev hergun 2.ay sana diz coker bunlar ole deil

akşamüstü elinize alıp burnunuzu gagasına değdirerek konuşun. size odaklanmasını sağlayıp daha dikkatli dinlemesine neden olur

Yavrular egitilince genelde 3 3.5 ay sonrasında konuşmaya başlıyorlar

kuşunuzun ilk önce size alışması gerekli sonrasında konuşturmaya yavaştan başlayabilirsiniz sohbet muhabbet degilde kelime kelime heceleyerek söylemelisin ve baba dede gibi tekrarlı kelimelerden başlamanda fayda var :D

Kuşum ele omuza alışık arkadaşlar. Dediğiniz gibi günde yarım saat yapmaya başladım seanslar halinde. Sadece cicikuş kelimesini söylüyorum. İnşallah yakın zamanda konuşur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

Arkadaşlar merhaba,Kuşum iki gündür konuşmaya başladı, ama net degil
Bıcırtı şeklinde. Ne zaman net konuşur?

Siz kelimeleri tekrar etmeye devam edin az kalmış ummadiginiz anda konusmaya baslar :)

Geri