Karadeniz Pet

Kuşum neden ölmüş olabilir?

Burhanx22

Yeni Üye
Arkadaşlar şuanda çok üzgünüm nedendir bilmiyorum kuşum aniden öldü.
aldığımda 1 aylıktı bundan 1 ay önce aldım yani 2 aylık idi. kuşum 10 dakika öncesinde çok güzel uçuyordu ama şimdi ölüsünü gördüm.
hatta dün gece cektiğim fotoğrafınıda atayım.
1DvjkN.jpg

Neden ölmüş olabilir arkadaşlar nazardan olabilirmi?

Arkadaşlar şuanda çok üzgünüm nedendir bilmiyorum kuşum aniden öldü.
aldığımda 1 aylıktı bundan 1 ay önce aldım yani 2 aylık idi. kuşum 10 dakika öncesinde çok güzel uçuyordu ama şimdi ölüsünü gördüm.
hatta dün gece cektiğim fotoğrafınıda atayım.
1DvjkN.jpg

Neden ölmüş olabilir arkadaşlar nazardan olabilirmi?

Oncelikle geçmiş olsun bi yere carpmis olabilir mi ucuyordu demissiniz

Oncelikle geçmiş olsun bi yere carpmis olabilir mi ucuyordu demissiniz

hayır çarpmadı ilk geldiği gün uçarken falan çarpardı ama normaldir yani oda ama 1 hafta içinde alıştı eve hiç çarpmıyordu bugunde uçtuğunda çarpmadı.
Hatta bu kuşun kardeşi benim bi akrabamdaydı onun kuşuda geçen hafta ölmüş

hayır çarpmadı ilk geldiği gün uçarken falan çarpardı ama normaldir yani oda ama 1 hafta içinde alıştı eve hiç çarpmıyordu bugunde uçtuğunda çarpmadı.
Hatta bu kuşun kardeşi benim bi akrabamdaydı onun kuşuda geçen hafta ölmüş

O zaman başka bir sıkıntı var hocam tekrar geçmiş olsun

Genetik veya aldığınız yerdeki bir hastalıktan olmuş olabilir.

Çok üzüldüm muhtemelen diğerinde de sıkıntı vardı ikisinin aynı ands ölmesi tesadüf degil bencede basınız sağolsun :(

Üzüldüm çok geçmiş olsun bilinmeyen bir hastalığı olabilir

bende düşünüyorum hastalık olacağından şüpheliyim eğer satıcı biliyorken sattıysa Allaha havale ediyorum, yerine yeni kuş almak kolay ama vicdana o adama karşı güven koymak zor,
yani aklım almıyor 2 kardeşin 7 gün arayla ölmesi mantık el vermiyor.
zaten seside çıkmıyordu ama güzel güzel uçuyordu anormal bi hareketi falanda yoktu, sesi pekte çıkmıyordu yavrudur diye normal diye düşündüm ?
(çıkmıyor derken kısık anlamında değil, suskundu biraz bazen kalabalıkta ses çıkartırdı arada telefondan kuş sesi açtığımda bayağ bi cikck lemeye başlardı :))

Yorumlarınız için teşekkürler birde arkadaşlar;

ben şimdi tekrardan kuş almak istiyorum ama dişi erkek sizce
yavru olarak dişi erkekmi alsak daha mantıklı yoksa eşleşmiş yetişkin kuşmu alsak daha mantıklı olur? bu hobide yeniyim.
birde çift kuş için;

Kod:
http://www.hepsiburada.com/flip-yatay-catili-kafes-beyaz-34-5-28-46cm-p-PTINPIMK-044

Kod:
http://www.hepsiburada.com/yongli-a304-boyali-muhabbet-kafesi-p-PTINPIYG032

hangi kafes iş görür ?

Son düzenleme:
Çift kuş alacaksaniz güvenilir üreticiden alın tek kuş alacaksanizda geçerli bu. Geçmiş olsun tekrardan çift kuş alacaksaniz kafesiniz 3 kapılı olsun

Bizim böyle aynı kuş renk falan tür.. 10 dakika önce sevdim falan 10 dakika sonra yerde yatıyordu ayaklarını kapatmış. Sorunun ne olduğunu çözemedim ama öldü. Stres falan etkiliyor kuşları.

geçmiş olsun kardeşim alıştırmak kendine alıştırmak istiyorsan yavru al aslına bakarsan üretim yapacasan sabırlıyım dersen çift olarakta yavru al bence gelişimlerini izlemekte güzel ama çift alacaksan bence kesinlikle çifthane al istediğin zaman rahatlıkla birbirlerinden ayırabilmek için

geçmiş olsun kardeşim alıştırmak kendine alıştırmak istiyorsan yavru al aslına bakarsan üretim yapacasan sabırlıyım dersen çift olarakta yavru al bence gelişimlerini izlemekte güzel ama çift alacaksan bence kesinlikle çifthane al istediğin zaman rahatlıkla birbirlerinden ayırabilmek için

benim düşüncemde öyle 1 dişi 1 erkek yavru alıp onların büyümelerinide görmek istiyorum sonra yavrulamalarınıda :) ama çfthane ne işe yarıyor onu anlamadım ?
birde eşler birbirini sevmiye bilirler gibi ve eş olduğu zaman sahibine alışmıyor diye birşeyler duydum ne kadar doğru ?

Son düzenleme:
benim düşüncemde öyle 1 dişi 1 erkek yavru alıp onların büyümelerinide görmek istiyorum sonra yavrulamalarınıda :) ama çfthane ne işe yarıyor onu anlamadım ?
birde eşler birbirini sevmiye bilirler gibi ve eş olduğu zaman sahibine alışmıyor diye birşeyler duydum ne kadar doğru ?

Çift hane ortadan iki kafesin birleşimi kadar geniş bir kafes salma da deniliyor googledan araştır çıkar bak karşına.
Çift olan kuşlar seninle çok ilgilenmez bu doğru seninle oyun oynasın istersen tek alacaksın

Geri