Karadeniz Pet

Kuşum neden uçamıyor?

• Konbuyu başlatan Ömer Hoca
  • Başlangıç tarihi
Ö

Ömer Hoca

Guest
Arkadaşlar, muhabbet kuşum yaklaşık bir aydır düzgün uçamıyor. denemediğim yöntem kalmadı gibi. vitamin verdim, tüy çıkarması için ilaç vardı ondan verdim, yemini değiştirdim, meyve veriyorum, mama veriyorum, kalamar kemiği deseniz o da var. ama uçamıyor. Muhabbet kuşu üreticiliği yapan bir arkadaşım var, ondan yardım istedim sağolsun bunları o önerdi ama işe yaramadı gibi. Acaba sıkıntısı nedir? Sanırım cinsiyeti dişi. kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama en az altı aylık olduğunu biliyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Bi foto ekleyin bakalım..Umutcan kardeşimizin dediği gibi yağlanmış olabilir..

buna nasıl resim ekleyeceğimi öğretirseniz hemen ekleyeceğim.

Kuşumun resimleri. Sıkıntılı olan yeşil kuş. Alırken bana dişi olduğunu ve yerli olduğunu söylemişlerdi. Mavi için de Hollanda cinsi olduğunu ve erkek olduğunu söylediler. Ayrıca bu uçamama durumunun başından beri mavi kuş yeşili bir dakika yalnız bırakmıyor. Balkona saldığım zamanlarda sürekli yanında. Bunun da bir anlamı olabilir mi?

Serkan kardeş paylaşımın için ayrıca teşekkür ederim.

Rica ederim Ömer bey ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

diğer konumuza gelirsek kuşların ikiside dişi gibi geldi bana fakat resimleri yakınlaştıramıyorum küçük olduğu için resimler yanılıyor olabilirim ama büyük ihtimalle ikiside dişi ve sağlıklarında herhangi bir sorun görünmüyor..

hocam salma kafes varsa salma kafese atın bence yağlanma var salma kafeste bu yağlar hallolur .

Lütfi Bey, "Salma kafes" demek istediniz herhalde. Doğru mu anlamışım? Eğer doğruysa bu nasıl bir kafes türü? Salma konusuna gelince camekan yaptırdığım balkona salmayı düşünüyorum sürekli kalsınlar diye. Doğru olur mu? Hatta onlar için birkaç da bitki yetiştiriyorum. Havaların ısınmasını bekliyordum. yaz boyunca balkonda kalmalarının sakıncası olur mu?

Evet Ömer bey salma kafes büyük geniş bir kafes türüdür..Kuşlar geniş olduğu için daha rahat uçar ve hareket ederler sağlıklı kalırlar..Balkonun tamamını camekan ile kapatıp kuşların salınmasının sağlıklı olacağını düşünmüyorum.

hayvan pat küt cam çarpar tül olsa tırnakları zarar görebilr

peki sizi bu şekilde düşündüren sebebi öğrenebilir miyim? Ben bitkilerle desteklenmiş bir balkon hayali kuruyorum onlar için. Bu bakımdan görüşleriniz benim için önemli.

Ömer bey söyleyim..Bükük bir alanda çok doğal bir ortam yaratabilirsiniz ama kuşlar o kadar büyük bir alanda beslemek istiyorsanız bayağı bir yem tüketmeniz lazım ve 4 5 noktaya yem ve su koymanız gerekli..gelelim temizlik ve hijyene , o balkonu nasıl temizleyeceksiniz :) bence siz gelin bir tane güzel çifthane yada büyük boy kafes alın ve hobiye devam edin..Tabii bu benim fikrim..Düşüncelerinze saygı duyarım..

Görüşleriniz çok mantıklı. bunları kesinlikle dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

saygılar..

S.a Arkadaşlar Ben Bu Siteye Yeni Üye Oldum arkadaşlar benim kuşum 5 yaşında son 1 aydır 10 cm yükseklikten fazla uçamıyor hemen yere düşüyor. Kuşum çok canlı çok cana yakındı konuşurdu uçardı yanımıza gelirdi ama şimdi hiç birini yapmıyor öyle suskun.Ben diyarbakırda oturuyorum veterinere götürdüm adamlar hiç bişey bilmiyorlar.Kuşşum holanda cinsi erkek konuşuyor ama şimdi ne uçuyor ne konuşuyor öyleee halsiz bi şekilde gözlerini kapatıyor yerinde kalıyor vitamın veriyorum ama hiç bi faydası yok neden olabilir arkadaşlar warmı önere bileceginiz yöntem.çünkü onu o şekil gördükçe içim parçalanıyor :(

muhabbet kuşum uçamıyor :(

yaklaşık 1 aydır kuşum kaşınıyo ilkin mantar olduğunu sölediler mantar ilaçı kullandık geçmedi ardından bit spreyleri kullandık yine bi sonuç vermedi 2- 3 gündür uçamıyo kanatları altındaki tüyleri döküldü ne yapmalıyım acaba :(

Yğlan madır buyuk ihtimal biraz dışarı çıkar veya salma kafese koy

Geri