Karadeniz Pet

Kuşum neden uçamıyor?

• Konbuyu başlatan Ömer Hoca
  • Başlangıç tarihi
arkadaşlar mubişim bir kaç gündür uçamıyor hiçbir yerede çarpmadı acaba ben mi yanlışlık yaptım diye vijdan azabı çekiyorum lütfen yardım edin yemin yanında haftada birkez biraz ıslatılmış ekmek veriyordum onla bir ilgisi olabilirmi

Arkadaşlar benim 4 yıllık bir muhhabbet kuşum var uçamıyor yakın zamanda ona eş aldım elimin üzerinde alıştırma yapıyorum kanatlarını açmaya üşeniyo bide yeni aldığım kuşa göre kilolu denilebiilir nasıl zayıflatırım yada nasıl uçurtabilirim :) önerilen herşeye açığım :)

kuşların bu tür uçamamalarının bir sebebide kanat kaslarının zayıflığıdır.. Kanat kasları zayıflar uçamaz ve doğal olarak kuşta yağlanma yapar

Hocalarım ilk önce merhaba yeni başlayan kuşumda uçuyor mesela masaya koncakken yüksek bir yerde çarpıp yere düşüyor ve halsiz biraz kabarık gözüküyor bunun sebebi nedendir teşşekürler.

Muhabbet kuşum uçamıyor hemen yere iniyor kanatlarida pek sağlıklı değil sanırım yardımcı olabilir misin ne yapmalıyım bi hastalığı var mı genelde gün için de hep kafes dışında geziyor kapalida tutmuyorum pek
_20170128_154501.jpg
IMG_20170128_153808.jpg

Geri