Karadeniz Pet

Kuşum neden Yem döküyor ??

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Kuş kafasını bazen yemliğe daldırıp karıştırıp karıştırıp ağzında toplayıp yemi kafesin içine döküyor yuvada ki kumu da ayaklarıyla kazarak dağıtıyor sebebi ne olabilir arkadaşlar ??

yemin içinde beğendiği darı gibi karışımları arıyorlar sen bir süre yem verme yerdekini yesin kıymet anlasın ben öyle yapıyorum

Yav arkadaş aynı sorun bende de başladı erkeklerimden biri sanki bana inat yapıyormuş gibi alıyo ağzına çıkıyo tüneğe yere atıyo bide bana bakıyo ben bakıyosam duruyo kafamı çevirmemle bidaha yapıyo yem yetiştiremez oldum sanki oyun oynuyo benimle fırlama :)

Akıllı yemlik kullanın. Böylece yemi dökme sorunu ortadan kaybolur. Kum içinde eğer yuvalıktaysa kumu boşaltın. Yok yemeleri için veriyorsanız bir mamalık gibi bir şeye koyun.

EĞER çift ise ve çiftleşmişler dişide hamileyse veya yavrlar çkmak üzeryse ALLAH cc Öyle bi yaratmşki içinden gelerk o yavrlara yem attyor ben 3.kez karşlaştğmda çok etklenmştm

EĞER çift ise ve çiftleşmişler dişide hamileyse veya yavrlar çkmak üzeryse ALLAH cc Öyle bi yaratmşki içinden gelerk o yavrlara yem attyor ben 3.kez karşlaştğmda çok etklenmştm

bu konuda ciddimisiniz??? Çok enteresan ilginç bişey bu dediğiniz gibiyse güzel bi durum ama benimkilerin çiftleştiğinide sanmıyorum :/ keşke dediğiniz gibi olsa

O isi benim disi kusta yapiyor mama yapiyorum onu bile assagi atiyor eseleniyor yuvaligida var halbuki es tutmus vaziyetteler anlamadim

bazı kuşlar yapıyor malesef,dişi sarı kuşum özellikle elma mama gibi yiyecekleri her tarafa savurmaktan büyük keyif alıyor,bu yüzden kafesin yiyeceklerini tabanına koyuyorum.

Geri