petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum öldü --

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 19 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+

Özgür+ Guest

Arkadaşlar bu kuş ile ilgili bir çok konu açmıştım .

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/salmaya-ishal-ilaci-22032.html

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/bu-hareketin-anlami-22015.html

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/disi-mi-erkek-mi-21958.html

üsttekiler konular .

kuşum geldiğinden beri hastaydı. kafası arkada ve sürekli kafes tabanında duruyordu.

diğer kuşuma bulaşma ihtimalini göz önünde bulundurarak başka bir kafese aldım 1 gün o kafesta kaldı . azıcık gitti yem yedi ancak su içtiğini görmedim . ben yokken içmiş olabilirdi .

ancak elime aldım kafasını suluğa doğru uzattım . az bişey içti geri bıraktım. diğer kuş ötünce o da ötüyordu . sadece ishali var sanıyordum . ta ki sabaha kadar

içeri gittiğimde kuş kafes ortasında duruyordu kafese vurdum hafifce tepki vermedi. ayağına baktım ızgaranın arasına düşmüştü .

elime aldım ölmüştü.

daha sonra kafesten çıkardım bahçeye gömdüm. şimdi birkaç sorum var

YEMİNDE KANARYA YEMİ VARDI . ARAŞTIRDIĞIMA GÖRE YİYOLARMIŞ. ONUN ETKİSİ OLDUĞUNU SANMIYORUM ANCAK GENE DE HATAYI KENDİMDE ARIYORUM . KUŞU SIKIŞTIRMADIM . KORKUTMADIM SADECE İSHALİ VARDI

YEMİN BUNDA BİR KATKISI VARMI ?

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    oyy kuşta güzelmiş başınız sağ olsun isalden ölmüştür kanarya yemini yediyse eğer kuş aldığından beri böyleyse neden degiştirmedinizki

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    valla güzelmıs ha

4. Ahmet Can Sari

Geçmiş olsun.

Kanarya yeminden olacağını sanmam ama siz yinede yeni kuş alırsanız muhabbet kuşu yemi verin onların ihtiyaçları farklı muhabbetlerin farklı.

Kendi yorumum olarak muhabbetler daha hareketledir bu sebepten dolayı daha çok karbonhidrat, protein gerekir
    Kanarya yemlerinde bunlar azdır kanaryalar daha hareketsiz olduğu için aldığını harcıyamassa kilo alır ve yaşam koşulları kötüleşir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:47 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

Konuya girmeden beyaz kuşunuz öldü sandım aha nazarım deydi dedim :S
    Neyse allah korusun Maşallah diyelim

5. Özgür+

Özgür+ Guest

ya her kuş arkadaşlarından ayrıldıktan sonra üzülür . bu da ishal olmuştu geçer diye düşündüm ... ancak cennete gitti yavrucuk :(

:( teşekkürler

teşekkürler . beyaz kuşuma bişey olsa çok kötü olurdum . ama yanına gelen kuş olduğu için o kadar da kalbimi acıtmadı :(

6. Akın

Akın New Member

Beğenileri:
    0
    Çok güzel bir kuştu size demiştim ishal ilacı verin diye başınız sağolsun

7. Özgür+

Özgür+ Guest

teşekürler. suluğunda ilacı vardı ancak neden öldüğünü hala çözemedim

8. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Aynı kuş bende de vardı. O da aynı şekilde ishalden öldü. Kabarık duruyordu sürekli. Elimi uzatınca oynuyordu ama kafese dönünce yine aynı şekildeydi. En son tünekte duramamaya başladı kendini kafesin tabanına atıyordu ve öldü.

Başın sağolsun..

9. Özgür+

Özgür+ Guest

sağol senin de . benimki de aynısı oldu yere atladı sürekli . sabah kalktım ölmüş

10. Abdullah AKDAL

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    neredeyse hepimizin yaşadığı bir olay. insan gerçekten çok üzülüyor. Allah sabır versin arkadaşım, başın sagolsun

11. Serhat KARAHAN

Bende aynı şekilde kuşumu kaybettim maalesef.

Kullandığım ilaçlar;

Tetra Antibiyotik

Ercefuryl Şurup

Ve Demli Çay verdim vitaminle destekledim fakat kurtaramadım kanlı ishale çevirdi 5 gün içinde tüm kilosunu kaybetti ve maalesef çekoslavak erkeğim öldü... :(

12. M.Halik Kara

İçim parçalandı ya...Başınız sağolsun çok üzücü bir durum insan çok acıyor kuşun haline

Sayfayı Paylaş