Karadeniz Pet

Kuşum ölücekmi ???

• Konbuyu başlatan darkvigor
  • Başlangıç tarihi
D

darkvigor

Guest
cümleten selam berler 2 tane muhabbet kuşum var her hangi bir sorun yoktu bu sabah uyandır bir tanesi sürekli kafesin altında tünekelre çıkmıyor sarhoş gibi ayakta durmayı geçtim doğru düzgün yürüyemiyor bile düşüp kalkıp duruyor yemde yemiyor suyuna asprn attım ama içmiyor ölücekmi ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz....

Şİmdiden TEşekkürler

rdmDk1.jpg
[/url][/IMG]

rdmDz1.jpg
[/url][/IMG]

Renkli olan yardım lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fotografta koyarsaniz daha iyi yardimci oluruz :)

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Diğer kuşu yanından alınız kuşunuz felç geçirmiş olabilir geçmiş olsun

Durumu kötü duruyor simdi nasıl

Pekte guzel bir kusmus felc gecirmis kuslarin bazilari guzel bakimla yasiyor fakat bakimi zorlasiyor cok fazla ilgi gerekiyor pekte guzel bir kusmus gecmis olsun.

bi kere kafes çok küçük.tek kuş için bile küçükken iki kuşa hayli hayli küçük vede çok pis kafes.bana göre muhabbet kuşlarının uzun süre yaşamalarının sırrı kafesi temiz tutmaktan geçiyor.Kafesin piriçten daha büyük ve ızgaralı olması gerekiyordu.Neyse umarım düzelir renkleri çok güzel kuşun yazık

bi kere kafes çok küçük.tek kuş için bile küçükken iki kuşa hayli hayli küçük vede çok pis kafes.bana göre muhabbet kuşlarının uzun süre yaşamalarının sırrı kafesi temiz tutmaktan geçiyor.Kafesin piriçten daha büyük ve ızgaralı olması gerekiyordu.Neyse umarım düzelir renkleri çok güzel kuşun yazık

Kardeşim kafes normalde temizdi bugun iyileştirmek için ne duyduysam yaptım sırf ne olması gerekiyor diye kuçcuya götürdüm içindeki ayna oyuncak taş ne varsa çıkardı bu şekilde hiç birşey olmaz dedi gece bişede yapmamdm aynı yerinde duruyordu acaba ne den oldu birkaç gün daha bekleticem düzelmez gibi duruyor ama ümit düzelmezse mecbur atıcam balkona

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:26 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

durumu hala aynı ne yazıkkı kafes normalde temizdi bugun kuş yukarı çıkamıyor diye suyu aşağı aldım biraz yere yemde attım ama yemiyor düzelirmi sizce

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:33 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

durumu nasıl oldu iyileşti mi

Malesef Aynı ne yapabilirm

Benim kuşumda aynı şekilde geçmiş olsun lütfen bilgisi olanlar yazsın :(

2 seçenek var ya felç ya da cereyan çarpması. Eğer cereyan çarpmişsa darı büyüklüğünde apirini bir kaç damla suyla çözüp 1 damla bal katıp ağzına ver ve yuttuğundan emin ol. Çok kötü olmuş ama Allahtan umut kesilmez. Benim eski kuşum böyle olmuştu vitaminle birlikte bu tedaviyi 2 gün uyguladım sabah akşam ve iyileşmişti.

Öncelikle geçmiş olsun. Kafesin altındaki gazete neredeyse tamamen ıslak. Kuşunuz ishal olmuş. Ne zamandır böyle sulu dışkılıyor? EĞer uzun zamandır böyleyse ishal nedeniyle iyice gücünü kaybetmiştir. Lütfen su içmesini sağlayın, elle besleyin. Çok güçsüz görünüyor. ÖBür kuşu yanından ayırın. Durumu çok çok çok ciddi görünüyor. Hastalığı nedir bilmiyorum ama ishal olduğu kesin. Normalinde ishali kesmek yerine ishale neden olan sorunları ortadan kaldırmak gerekir fakat şu an ishali kesmeye ve kuşun karnını doyurmaya yönelik çaba harcamalısınız. Eğer kuşunuzun ishali biraz toparlar, ayağa kalkar ve yemini kendi yemeye, suyunu kendi içmeye başlarsa derhal ishalin kaynağını bulup tedaviye başlayın. Dışarı çıkıp evde yediği birşeyden zehirlenmiş olabilir, üşütmüş ve bunu size hissettirmemiş olabilir, bir yerden mikrop kapmış olabilir. Acele etmeniz lazım yarın derhal bir veterinere götürün. Hatta bazı veterinerler özel hastahane gibi hizmet veriyor, geceleri de acil durumlar için açık olabiliyor. Araştırın ve bulunduğunuz yerde bir veterinere en yakın zamanda götürün. Dİlerim kurtulur, geçmiş olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:52 --

Bir de kafesin dibinde duruyor zaten, kafesi betona koyarsanız daha çok soğuk alacak. Sıcak tutun kuşu. Yerden yükseğe koyun. Balkonda hiç kalmasın, tahminim üşütmüş. Eğer hep dışarıda ya da soğukta duruyorsa bu hale gelmesi normal. Kafesi sıcak bir yere alın ve altını sık değiştirin. Gazete kağıdı ishali yüzünden su içinde. Hayvan hem hasta, hem dışkısının üzerinde, hemde betonda duran bir kafeste sırılsıklam bir kağıdın üzerinde yatıyor. Ayrıca gazete kağıdı zaten önerilmiyor, zehirler kuşu. Siz bir de kafesin dibinde yatan kuşun altında tutuyorsunuz gazete kağıdını. Bu zaten hastalığı ilerletmek için yeteri. Kağıt havlu ya da A4 koyun şimdilik. Mustafa beyin tavsiyesini derhal denerdim yerinizde olsam. Vakit kaybetmeyin. Geçmiş olsun.

Hasta kuşum bugun sabah son nefesini vermiştir yardımcı olan herkese Teşekkürler.
Kafesim normalde temizdir günlük değiştiriirm altını bakonada güneş varken çıkartırım böyle bişeyle ilk defa karşılaştığım için interntten ne duyduysam tedavi amaçlı uyguladım kefesi ben batırdım iyileştircem derken betonda aklıma gelmedi bundan sonra koymam betona ....

YARDIMCI OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLERRR ...KUŞUMUZU KAYBETTİK...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

Renkli kuşumuzu kaybettik şuan sarı olan kaldı onun cinsi nedir peki ?

Başınız sagolsun.

Geri