Karadeniz Pet

kuşum ölüme yakın olabilir!

Emre247

Yeni Üye
Kuşumun kuyruk sallama burun tıkanıklığı ishal ve yem yememe sorunu var ve acayip zayıflar bugün petshop'a götürdüm adam bana ishal ilacı ve antibiyotik verdi aynı zamanda kuşların kafesine gaga taşı törpü falan uzak tutun o dönem dedi eğer dal darı yemezse yine getirin dedi Allah'tan dal darı yediler.Kuşumun ishal ve yem yeme sorunu çözülebilir ama burun tıkanıklığını bilmiyorum yardım edin lütfen!!!!

Yav kimsemi yazmaz arkadaş ya bi daha yazmıcam valla

Veterinerin cidden kuslardan anladigina emin misiniz.biraz arastirma yapip gercekten anlayan bir veteriner bulmalisiniz.test yapabilecek ya da guclu varsayimlari deneyimleri olan.burada sadece deneme yanilma yoluyla ilac kullanimi yapiyoruz

Burun tıkanıklığı için tuzlu su öneriliyor. Bir çay tabağı gibi birşeye hazırla tuzlu suyu tüy vb yumuşak bir cisimle burun deliklerine değdir huylanır korkar belki ama yapabilirsen iyi gelir. Ben daha önce sultan papağanımda uygulamıştım oldu. Geçmiş olsun

Kuşumun kuyruk sallama burun tıkanıklığı ishal ve yem yememe sorunu var ve acayip zayıflar bugün petshop'a götürdüm adam bana ishal ilacı ve antibiyotik verdi aynı zamanda kuşların kafesine gaga taşı törpü falan uzak tutun o dönem dedi eğer dal darı yemezse yine getirin dedi Allah'tan dal darı yediler.Kuşumun ishal ve yem yeme sorunu çözülebilir ama burun tıkanıklığını bilmiyorum yardım edin lütfen!!!!
Dışkı resmi paylaşın. İki ihtimal var solunum yolu enfeksiyonu ve mantar. Umarım mantar değildir. Mantarsa antibiyotik fayda etmez. Yem yeme konusundaki isteksizliği daha çok mantarı çağrıştırıyor. Eğer puding kıvamında yeşil dışkı veya sulu petrol yeşiline benzer renkte dışkısı varsa ve kuruduğunda kireç gibi oluyorsa mantardır. Ağzını koklayın ekşi bir koku var mı ve Kullandığınız ilaç ne ?

benim ölen kuşum köpüğü götürmediğim veteriner kalmadı, ne dedilerse yaptım,en son veterinere gittiği günün akşamı öldü, eğer kafes içinde yere tünüyorsa,ses çıkarmayıp tepki vermiyorsa ve kuş buz gibi ise artık o kuş ölüme hazırlanıyordur, bu yazdıklarımı ölen kuşum yaptı,polar battaniye ile birlikte elime alıp saatlerce sıcak yerde kaldım ama öldü.benim kuşum petshop kuşuydu bu arada

Veterinerler kanatlı hayvan bilgi eksikliğinden hastalık durumunda hemen antibiyotik veriyorlar. Eğer kuşun hastalığı bakteriyel değilse , özellikle de mantar hastalığıysa kuş daha da kötüleşiyor. Ölümü hızlanıyor.

Teşhis için tahlil vs donanıma sahip veteriner de yok desek yeridir. Olan da testlerin sonucunu almak için 1 hafta zaman istiyor o sürede de kuş yüksek ihtimalle ölüyor. Kulunuz Yüksek ihtimal mantarmış ve veteriner antibiyotik vermiş.

Son düzenleme:
Veterinerler kanatlı hayvan bilgi eksikliğinden hastalık durumunda hemen antibiyotik veriyorlar. Eğer kuşun hastalığı bakteriyel değilse , özellikle de mantar hastalığıysa kuş daha da kötüleşiyor. Ölümü hızlanıyor.

Teşhis için tahlil vs donanıma sahip veteriner de yok desek yeridir. Olan da testlerin sonucunu almak için 1 hafta zaman istiyor o sürede de kuş yüksek ihtimalle ölüyor.
Önceki mesajımda inşallah mantar değildir demiştim. Yüksek ihtimal mantarmış..

Dışkı resmi paylaşın. İki ihtimal var solunum yolu enfeksiyonu ve mantar. Umarım mantar değildir. Mantarsa antibiyotik fayda etmez. Yem yeme konusundaki isteksizliği daha çok mantarı çağrıştırıyor. Eğer puding kıvamında yeşil dışkı veya sulu petrol yeşiline benzer renkte dışkısı varsa ve kuruduğunda kireç gibi oluyorsa mantardır. Ağzını koklayın ekşi bir koku var mı ve Kullandığınız ilaç ne ?

ağzı ekşi kokmuyor kullandığımız ilaç büyük ihtimalle adamın kendi hazırladı sarı bir damlatmalı ishal ilacı ve damlatmalı antibiyotik IMG_0709.JPG
IMG_0709.JPG

Dışkıya baklıcak olursa kuş mantar hastadı değil solunum yolu enfeksiyonu var. Antibiyotiğe devam edin.

kuş öldü malesef 4 gün önce herşeyi denedik ama biz uyurken acı çekerek ölmüş ;(

Üzüldüm gerçekten. Petshop kuslari cidden cok bakımsızlar.Hic güzel bakmıyorlar kuşlara. İzmitte üretici o kadar aradim bulamadim, yine petshop dan aldim Allah a şükür şuan sağlıklı gibi. En son kusu aldığım yerde resmen ayni kus vardı hatta almayı düşünüyordum sarılı falan olunca. Izmitte misiniz?

Üzüldüm gerçekten. Petshop kuslari cidden cok bakımsızlar.Hic güzel bakmıyorlar kuşlara. İzmitte üretici o kadar aradim bulamadim, yine petshop dan aldim Allah a şükür şuan sağlıklı gibi. En son kusu aldığım yerde resmen ayni kus vardı hatta almayı düşünüyordum sarılı falan olunca. Izmitte misiniz?

yok İzmit'te değilim

Geri