Karadeniz Pet

Kuşum ölüyor veteriner ve kuşçuya götürdüm

Merhaba arkadaşlar benim muhabbet kuşum 1 aydır zaten uçarken sendeliyordu yani düzün uçamıyordu kendisi 6 aylık son iki gündür yuvanın altında duruyor tüylerini kabartıyor yemek yiyemiyor su içemiyor kendim kaşıkla su içiriyorum veterinere götürdüm benim yapabileceğim bişi yok kuşçudan vitamin al dedi gittim aldım kuşçuya sordum üşüttü dedi üşütmesine imkan yok kuş hava alan geçiren bir yerde yaşamıyor durmuyor bulunduğum yerde başka veterinerde yok napacağım bilmiyorum araştırmalarıma göre felç geçirdi veya geçiriyor bazen fotoğrafta ki gibi oluyor ayakları geriye doğru kapanıyor çırpınıyor kanatlarını açıyor çok kötü bi durum :((((
11737906_654302861372180_4900163037357939993_n.jpg

Çok büyük geçmiş olsun vitaminlik bir durum olduğunu düşünmüyorum inşaallah düzelir

Sağolun..Arkadaşlar kuşun ayaklarında sorun var krizlere giriyor kanatları çırpıyor taklalar atıyor kendinden geçiyor ayakları tutmuyor fotoda ki gibi oluyolar 5 dakka duzeliyolar tekrar saydıklarımın aynıları oluyor ters dönüyor düzelemiyor bu yüzden sürekli başında beklemek gerekiyor bugün dışarı çıkmadım içim el vermedi hep başında durdum yem yemiyor vitaminli su ile besliyorum :( Baska ne yapabilirim lutfen yardimci olun :((((

İyi arastirin kuslardan iyi anlayan bir veterinere goturun cok uzuldum cok gecmis olsun

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağolun arkadaşlar hala ayni 5 dakkada bir kriz geçiriyor kanat ayak birbirine giriyor düzeltiyorum başinda bekliyorum bu sondu bir daha kuş felan almicam çok araştirdim felç için mineralden başka bişii bulamadim gerçi felç mi oda belli değil hepinize teşekkürler sanirim ölmesini beklicem :((

Kuşunun şu an durumu nedir bilmiyorum ama arkadaşım kuşunu aynı problemden veterinere yaklaşık bir bir buçuk yıl evvel götürmüştü. Götürdüğü veteriner öyle kuşlardan iyi anlayan bir veteriner değildi ancak Veteriner B vitamin eksikliğinden kaynaklandığını söylemişti ve suyuna damlatılacak B vitamini vermişti, kuş öyle iyileşmişti bi araştır istersen derim öyle ölümünü beklemek insanın içini çok acıtır.

Not: Kuş bir yıl kadar sonra ölmüştü ancak yaşlılıktandı.

Son düzenleme:
furkan sagol kardesim ben de vitamin veriyorum 4 gundur boyle ve hala olmedi işin kotu yani oteki kusumda sanirim uzuntuden ne bisi yiyor ne bisi iciyor o da acliktan olecek bu gidisle onun icin ne yapabilirim

felçleri genellikle b vitamini eksikliği diye okumuştum fakat tam bir bilgim yok geçmiş olsun çaresizlik çok kötü bir durum

Hİçbir çareniz yoksa ve veterinerden de birşey çıkmıyorsa Evitse adlı toz ilacı deneyin. Sinir ve kas sistemi hastalıklarında işe yarıyor.

B vitamini damlatın ağzına yukardada dendiği gibi B vitamin eksikliği bu duruma neden oluyor. Belki sizin sulukta verdiğiniz vitamin yeterli değildir. Ağızdan 2 damla verin bir zararı olmaz.

Herkese sonsuz teşekkürler dostlar.. Kuşum bugün daha iyi b c e d a vitaminleri veriyorum sayamadığım birkaç şey daha var içlerinde..Yem yemeye başladı bunlar beni çok mutlu ediyor hala uçamasa da bu gelişmelerde yetiyor veterinerin 2 güne ölür dediği kuş hala hayatta vitaminlere devam ediyorum inşallah daha da iyi olacak :) bu arada daha uzun süre ayakta durmaya da başladı krizleri azaldı

Bu arada hafif ishalide var ishal ilacını da aynı gün versem birşey olurmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:50 -->-> Daha önceki mesaj 12:40 --

Arkadaşlar sanırım bu şapşal kuş yemlerin kabuklarını soyamıyor :) ne yedirebilirim başka

Son düzenleme:
Herkese sonsuz teşekkürler dostlar.. Kuşum bugün daha iyi b c e d a vitaminleri veriyorum sayamadığım birkaç şey daha var içlerinde..Yem yemeye başladı bunlar beni çok mutlu ediyor hala uçamasa da bu gelişmelerde yetiyor veterinerin 2 güne ölür dediği kuş hala hayatta vitaminlere devam ediyorum inşallah daha da iyi olacak :) bu arada daha uzun süre ayakta durmaya da başladı krizleri azaldı

Bu arada hafif ishalide var ishal ilacını da aynı gün versem birşey olurmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:50 -->-> Daha önceki mesaj 12:40 --

Arkadaşlar sanırım bu şapşal kuş yemlerin kabuklarını soyamıyor :) ne yedirebilirim başka

Kabuk kıramıyorsa kabuksuz yem alın. Çok fazla vitamin aldığı için ishal olmuş olabilir. Dışkılarının bir fotoğrafını atsanız iyi olur.

Öyle veterinere bende götürdüm antibiyotik verdi yolladı sonra tekrar söyledim durumu ciddi diye insan reçetesi yazdı daha ağır antiboytik verdi sonra ben dedim bunlar birşeyden anlamıyor nette araştırma yaparken floryada kuş veterineri olduğunu buldum forumda bilindik veterinerlerin listesi vardı sanırım ama eğer istanbuldaysan İstanbul Veteriner Polikniliği burası hertürlü testi yapıyor benim kuşa rontgen çektiler dışkı testi yaptılar karaciğerinde yağlanmamı ne varmış sonra gutta var dedi ve ayrıca böbrekleri şişmiş hepsini gösterdi kadın kemiklerinede baktı rontgende kırık varmı diye kanatlarında var dedi fakat ben diğerine sorduğumda yok demişti eline alıp bakan veterinerden ne bekliyorsunki.
İnsan gibi tedavi uyguluyorum sabah akşam alması gereken ilaci var 12 saatte bir olan ilaci var sanırım ağrı kesici oluyor ve omega + kalsium takviyesi yapılıyor sonra mama hazırlayıp günde 4 kes taviye yapıyorum ayrıca 2 kes enjoktorle su veriyorum güneş banyosu yaptıyorum bunları hep veteriner söyledi bide kabuksuz amerikan yemi aldım daha besleyiciymiş
Götürmeden önce benim kuşta yürüyemiyordu bile şimdi biraz toparladı konuşamıyor ama en azından canlandı 5 gün sonra randevum var direkt götürücem ne kadar iyileşmiş rontgende çıkıcak ortaya.

x21ons.jpg

Son düzenleme:
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun kuşunuza.
Benim kuşumda sizin kuşunuzun geçirdiği gibi felç tarzı bir şey geçirdi. Vücudunun sol tarafı yani. Şuan hala az tutuyor. Veterinere götürdüğümde: Devit-3 diye bir damla var, bunu kuşuma sabah akşam ağzına 1er damla damlatarak kullandım. (suyuna vitamin takviyeleri de yaparak)
Ödü ölecek diye düşündüğümüz kuşumuz şuan iyileşti. Daha iyi yani. Bu tarz hastalıklar tamamen geçmiyor. En önemli sonuç kuşun en azından iyileştiğini kafesinde rahat kendi başına yaşadığını görüyorsun... Nasıl oldu da kuş hasta oldu diye kendini de üzme, bizim kuş da kapalı odada hiç rüzgara maruz kalmadan hasta oldu. Bünye meselesi bu olay..
Çok geçmiş olsun tekrardan. Son olarak kuşunu salma kafesinde dursun, dengesi olmadığından uçamaz sonra da kendini sakatlamasın ve özgüveni de kaybolmasın..

Geri