Karadeniz Pet

Kuşum ölüyor veteriner ve kuşçuya götürdüm

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun kuşunuza.
Benim kuşumda sizin kuşunuzun geçirdiği gibi felç tarzı bir şey geçirdi. Vücudunun sol tarafı yani. Şuan hala az tutuyor. Veterinere götürdüğümde: Devit-3 diye bir damla var, bunu kuşuma sabah akşam ağzına 1er damla damlatarak kullandım. (suyuna vitamin takviyeleri de yaparak)
Ödü ölecek diye düşündüğümüz kuşumuz şuan iyileşti. Daha iyi yani. Bu tarz hastalıklar tamamen geçmiyor. En önemli sonuç kuşun en azından iyileştiğini kafesinde rahat kendi başına yaşadığını görüyorsun... Nasıl oldu da kuş hasta oldu diye kendini de üzme, bizim kuş da kapalı odada hiç rüzgara maruz kalmadan hasta oldu. Bünye meselesi bu olay..
Çok geçmiş olsun tekrardan. Son olarak kuşunu salma kafesinde dursun, dengesi olmadığından uçamaz sonra da kendini sakatlamasın ve özgüveni de kaybolmasın..

Kardeşim yorumun ve ilgin icin tesekkur ederim..Gecmis olsun.. Bahsettigin damlayo eczaneden alabilirmiyim? Birde bu damlalarin hepsini bir siringada kombin yapip icirsem bir sakincasi olurmu?

Öyle veterinere bende götürdüm antibiyotik verdi yolladı sonra tekrar söyledim durumu ciddi diye insan reçetesi yazdı daha ağır antiboytik verdi sonra ben dedim bunlar birşeyden anlamıyor nette araştırma yaparken floryada kuş veterineri olduğunu buldum forumda bilindik veterinerlerin listesi vardı sanırım ama eğer istanbuldaysan İstanbul Veteriner Polikniliği burası hertürlü testi yapıyor benim kuşa rontgen çektiler dışkı testi yaptılar karaciğerinde yağlanmamı ne varmış sonra gutta var dedi ve ayrıca böbrekleri şişmiş hepsini gösterdi kadın kemiklerinede baktı rontgende kırık varmı diye kanatlarında var dedi fakat ben diğerine sorduğumda yok demişti eline alıp bakan veterinerden ne bekliyorsunki.
İnsan gibi tedavi uyguluyorum sabah akşam alması gereken ilaci var 12 saatte bir olan ilaci var sanırım ağrı kesici oluyor ve omega + kalsium takviyesi yapılıyor sonra mama hazırlayıp günde 4 kes taviye yapıyorum ayrıca 2 kes enjoktorle su veriyorum güneş banyosu yaptıyorum bunları hep veteriner söyledi bide kabuksuz amerikan yemi aldım daha besleyiciymiş
Götürmeden önce benim kuşta yürüyemiyordu bile şimdi biraz toparladı konuşamıyor ama en azından canlandı 5 gün sonra randevum var direkt götürücem ne kadar iyileşmiş rontgende çıkıcak ortaya.

x21ons.jpg

Yorumun ve ilgin icin tesekkur ederim kardesim gecmis olsun kusun en kisa surede sagligina kavusur insallah.. Ben rizedeyim maalesef belediyenin veterinerinden baska veteriner yok oda ben kuslardan anlamam dedi..Kuscuya goturdum kusun usutmus dedi.. Benimkide şuan sadece ayakta durabiliyor yururken sendeliyor vitaminlerini ve ishal ilacini veriyorum birde yukarida ki kardesimizin yazdigi damlayi alacagim yarin..

Kardeşim yorumun ve ilgin icin tesekkur ederim..Gecmis olsun.. Bahsettigin damlayo eczaneden alabilirmiyim? Birde bu damlalarin hepsini bir siringada kombin yapip icirsem bir sakincasi olurmu?

Yorumun ve ilgin icin tesekkur ederim kardesim gecmis olsun kusun en kisa surede sagligina kavusur insallah.. Ben rizedeyim maalesef belediyenin veterinerinden baska veteriner yok oda ben kuslardan anlamam dedi..Kuscuya goturdum kusun usutmus dedi.. Benimkide şuan sadece ayakta durabiliyor yururken sendeliyor vitaminlerini ve ishal ilacini veriyorum birde yukarida ki kardesimizin yazdigi damlayi alacagim yarin..

Umarım iyileşir sizinkide birde zayıflayıp zayıflamadığını bi kontrol edin ona göre bebe maması herobaby vb takviyesi yapılabilir.

Arkadaşlar kuşum artık ayakta durabiliyor biraz uçabiliyor yem yiyebiliyor su içebiliyor normale döndü sayılır hepinize çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.. :) Vitaminleri ne zaman kesmeliyim acaba?

Geri