petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum ölüyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve mesutshnn tarafından 8 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. mesutshnn

mesutshnn New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar cuma günü aldığım muhabbet kusum kötü durumda sabah gayet hareketli iken su an tamamen bitkin ucamiyir yemek yiyemiyor gözünü dahi acamiyir ishali vardı eve gelince our öyle geçer bir kaç güne dedim ama ondan mi acaba yapabileceğimiz birşey var mi?[​IMG]

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:23 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

Öylece gazetenin altına girmiş tüyleri kabarmış uyukluyor
    [​IMG][​IMG]

2. akylozan

akylozan Member

Beğenileri:
    5
    veterinere götür hemen ve acil ağzından vitamin ver vitamin keser ishali snra hemen bi veterinere götür

3. mesutshnn

mesutshnn New Member

Beğenileri:
    0
    Ben bu saatte ne vitamin ne veteriner bulabilirim evde yapabilecegim birsey var mi ?

4. akylozan

akylozan Member

Beğenileri:
    5
    gazate altında neden duruyor o o mu saklanıyor oraya aspirin varsa evde suya koyun aspirini iki damla ağzına damlatın

5. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    Oncelikle kusu sicak bi yerde tutun. sicak su torbasi falan varsa onu doldurup kafesin yanina koyun guzelce. Ustunu hava alabilecegi sekilde ortun. Hava akimi olmasin. Sicaklik mumkun oldugunca sabit kalsin. Kusa sadece aspur (kanarya yemi) verin varsa. Yemi yere dokun. Mumkun oldugunca kolay ulassin yeme. Ya da siz elinizden verin yem. Sulugunu temiz yikayin ve icme suyu doldurun. Icine biraz turk kahvesi atin cay kasiginin ucuyla. Yer mi bilmiyorum ama pirinc, patates haslayip verebilirsiniz. Onlari hasladiginiz sudan icirebilirsiniz. Kahveli vs. su icmiyorsa bi kac damla siz damlatin agzina bence. Vitamin, herhangi bir sebze meyve vermeyin. Simdilik yapabilekleriniz bunlar. Yarin mumkunse hemen anlayan veterinere, yoksa bi kuscuya gidin. Cok gecmis olsun.

6. mesutshnn

mesutshnn New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkur ederim patates hasliyirum su an bide mama yapacağım yumurtadan kuşçu ya söyledim yeşillik ver bol bol dedi dikkat ederseniz kusun dışkısı beybeyaz kireç gibi durumu anlattım kuscuya yeşillik ver dedi

7. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    Anladim. Onu bilemiyorum. Siz ishal gibi demistiniz ya o yuzden vermeyin dedim yesillik. Umarim toparlar kendini

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yeşillik vermeyin ve denildiği gibi sıcak ortamda bulundurun hava akımı olan yerde olmasın ve denildiği gibi kanarya yemi verin

9. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Yeşillik ver diyen nasıl bir kuşçudur. Geçmiş olsun.

10. mesutshnn

mesutshnn New Member

Beğenileri:
    0
    Kireç gibi dışkısı var bembeyaz dedim biri diare diye bir ilaç verdi biri yeşillik ver dedi kimi muhabbet kuşu aspur mu yer ne alaka dedi herkes kendince birşey söyledi ama hepsinin birbirinin zıttı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

Kaybettim

11. >Batuhan FIRAT<

>Batuhan FIRAT< New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun ben dün okudum ama aklıma bisi gelmedi diye yazmadım tekrar geçmiş olsun

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş