petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum ölüyormu?lütfen yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emrekbra tarafından 29 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. emrekbra

emrekbra Guest

merhabalar 1 hafta once bu kusumu aldım.ılk 3 4 gun ıyıydı gayet.bugun hıc kafesten cıkmadı.kafesın en altında hep uyuyor.elıme alıyorum gozu hep kapalı.sese bıle cevap veremıyo.gozunu acacak dermanı yok gıbı.sorun nedır lutfen yardım ve ayrıca ıshal olmus.sapsarı ıdrarı[​IMG]

#1 emrekbra, 29 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Temmuz 2014
  2. Furkan YAMAN

Kuşunuz ishal ,haşlanmış patates veriniz yada sitede ishal ile ilgili bir sürü şey var....

3. emrekbra

emrekbra Guest

agzını bıle acamıyor.yem yıyecek halı yok.zaten 3 aylık felan

4. Furkan YAMAN

Abi kuş belli hasta sadece ishal olmayabilir veterinere götürebilirsen götür yoksa siteyi iyice kurcala araştır bişeyler bulursun, bide kuş zaten yavru ishal olması normal olabilir ancak üşütmüş gibide bir hali var, cereyan eden bir yere mi koydunuz...

#4 Furkan YAMAN, 29 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Temmuz 2014
  5. Yılmaz Gazi

Yem yediğini gördünüz mü?

6. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Derhal suyuna pirinç unu katın. Kendi içmiyorsa eczaneden şırınga alın siz içirin. Yemiyorsa beslenmesini de siz yapmalısınız. Bayramdayız ama sera diopur veya avidiare bulmaya çalışın.

7. emrekbra

emrekbra Guest

yem yıyemıyor malesef..patates hasladım onu da yemedı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:33 --

su felan ıcmıyor.yem yıyemıyor.hıc halı yok...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:38 -->-> Daha önceki mesaj 01:34 --

pekı yemını nasıl yedırecegım kendım.

8. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
  9. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    vitaform alın damlalıkla kusun agzına damlatın ishal olmuş kusunuz kötü görünüyor acele etmelisin

10. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yemine pirinç unu katın.suyuna da ishal ilacı alın hemen.veteriner açılınca hemen de veterinere götürün

11. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    veterinere götürün dışlısı cıvıksa isal amam soguk algınlıga benziyor forumda hastalıklardan soguk algınlıga bir bak

12. modernmabuse

Beğenileri:
    1
  13. Özgür+

Özgür+ Guest

evet ölüyor benimki de öyle oldu patates verdim suyuna ilaç kattım yine de fayda etmedi malesef :(

14. enginhanımoğlu

Hayvan eğer üşütmüşse bir pet şişeye sıcak su koyup güzelce bir havluya sarıp kafesin içine koyun sıcak su soba vazifesi görüyor hayvan zaten üşümüşse yanaşır havluya ve böylece ısınıp inşallah sorun çözülür...

15. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    yazık ya çok da tatlı kuş :( Kardeşim sen ishal için ilaçlar var onları temin et ama en sağlıklısı bi veterinere göstermek. geçmiş olsun :(

16. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    dostum vitaform ufak bir kasıgın sapıyla suyuna koy iyice karsıtır damlalıkla o sudan agzına damlatın günde 2 3 kez sulukta kafeste asılı kalsın ishali patatesle falan çözemezsiniz

17. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    İshalin başında haşlanmış patates gayet faydalıdır ishali keser. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim. İlerleyen safhalarında da destek amaçlı kullanılmalıdır. Vitaform sadce ishal için değil geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Özellikle soğuk algınlığında kullanılır. Lütfen her ishal sorusuna da vitaform önermeyelim. Vücudun antibiyotiğe bağışıklık kazanmasına ve gerekli durumda fayda etmemesine neden olur. Ama bu kişini kuşuna kullanılabilir.

18. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun İnşallah iyileşir kuşunuz :(.

19. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    ilknur hanım üyelik artırmak için yazıp durmayın muhammete beye yazarsanız benim altın üyeliğimi size verebilir gecen sizin önerinizle 1 kusu kaybettik lütfen bilmediğiniz işleri yapmayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

sera alın diyorsun serayı nerden bulupta alcak eski tarihli kimin elinde kalıysa onu alcak ben kanatlı İLACI öneriyorum benle atışmak zorundada değilsin forumda yakısmıyor birkez daha olursa sizi şikayet etmek zorunda kalıcam.

20. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuşun fiyatı otuz lira veterinere gitmeye ne gerek var diyene de bi bakın. Hangi kuş benim önerimle kaybedilmiş. Çamur at izi kalsınlar zaten tam size göre. Bi bakın bakalım yorumlarıma hastalık haricinde herhangibirşeye yorum yapmışmıyım. Sizin gibi oradan buradan duyma dolma bilgilerle tavsiye vermem ben literatür araştırırım. Bu zamana kadar birçok kuş iyileştirdim ve hala evimde bana sakat gelen kuşlara mükemmel şartlarda bakıyorum. Ama sizin için bunların hiç önemi yok zaten. Bi kuş otuz lira ne önemi varki. Makam lafınıza ise hiç bişey diyemiyorum. Dilim tutuldu.

Bana söylediklerinizin hiçbi önemi yok. Siz ne söylerseniz söyleyin sizin insanları yanlış yönlendirmelerinize hiç izin vermicem. İstediğiniz kadar çamur atın. Her yanlış hastalık yorumunuzda karşınızda beni bulacaksınız. Çünkü benim için hiçbirkuş paha biçilemez.

Sayfayı Paylaş