Karadeniz Pet

kuşum ölüyormu?lütfen yardım.

• Konbuyu başlatan emrekbra
  • Başlangıç tarihi
E

emrekbra

Guest
merhabalar 1 hafta once bu kusumu aldım.ılk 3 4 gun ıyıydı gayet.bugun hıc kafesten cıkmadı.kafesın en altında hep uyuyor.elıme alıyorum gozu hep kapalı.sese bıle cevap veremıyo.gozunu acacak dermanı yok gıbı.sorun nedır lutfen yardım ve ayrıca ıshal olmus.sapsarı ıdrarı
Jdn4BJ.jpg

Ld14z0.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşunuz ishal ,haşlanmış patates veriniz yada sitede ishal ile ilgili bir sürü şey var....

Abi kuş belli hasta sadece ishal olmayabilir veterinere götürebilirsen götür yoksa siteyi iyice kurcala araştır bişeyler bulursun, bide kuş zaten yavru ishal olması normal olabilir ancak üşütmüş gibide bir hali var, cereyan eden bir yere mi koydunuz...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Derhal suyuna pirinç unu katın. Kendi içmiyorsa eczaneden şırınga alın siz içirin. Yemiyorsa beslenmesini de siz yapmalısınız. Bayramdayız ama sera diopur veya avidiare bulmaya çalışın.

Yem yediğini gördünüz mü?

yem yıyemıyor malesef..patates hasladım onu da yemedı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:33 --

Derhal suyuna pirinç unu katın. Kendi içmiyorsa eczaneden şırınga alın siz içirin. Yemiyorsa beslenmesini de siz yapmalısınız. Bayramdayız ama sera diopur veya avidiare bulmaya çalışın.

su felan ıcmıyor.yem yıyemıyor.hıc halı yok...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:38 -->-> Daha önceki mesaj 01:34 --

pekı yemını nasıl yedırecegım kendım.

vitaform alın damlalıkla kusun agzına damlatın ishal olmuş kusunuz kötü görünüyor acele etmelisin

yemine pirinç unu katın.suyuna da ishal ilacı alın hemen.veteriner açılınca hemen de veterinere götürün

veterinere götürün dışlısı cıvıksa isal amam soguk algınlıga benziyor forumda hastalıklardan soguk algınlıga bir bak

evet ölüyor benimki de öyle oldu patates verdim suyuna ilaç kattım yine de fayda etmedi malesef :(

Hayvan eğer üşütmüşse bir pet şişeye sıcak su koyup güzelce bir havluya sarıp kafesin içine koyun sıcak su soba vazifesi görüyor hayvan zaten üşümüşse yanaşır havluya ve böylece ısınıp inşallah sorun çözülür...

merhabalar 1 hafta once bu kusumu aldım.ılk 3 4 gun ıyıydı gayet.bugun hıc kafesten cıkmadı.kafesın en altında hep uyuyor.elıme alıyorum gozu hep kapalı.sese bıle cevap veremıyo.gozunu acacak dermanı yok gıbı.sorun nedır lutfen yardım ve ayrıca ıshal olmus.sapsarı ıdrarı
Jdn4BJ.jpg

Ld14z0.jpg

yazık ya çok da tatlı kuş :( Kardeşim sen ishal için ilaçlar var onları temin et ama en sağlıklısı bi veterinere göstermek. geçmiş olsun :(

dostum vitaform ufak bir kasıgın sapıyla suyuna koy iyice karsıtır damlalıkla o sudan agzına damlatın günde 2 3 kez sulukta kafeste asılı kalsın ishali patatesle falan çözemezsiniz

dostum vitaform ufak bir kasıgın sapıyla suyuna koy iyice karsıtır damlalıkla o sudan agzına damlatın günde 2 3 kez sulukta kafeste asılı kalsın ishali patatesle falan çözemezsiniz

İshalin başında haşlanmış patates gayet faydalıdır ishali keser. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim. İlerleyen safhalarında da destek amaçlı kullanılmalıdır. Vitaform sadce ishal için değil geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Özellikle soğuk algınlığında kullanılır. Lütfen her ishal sorusuna da vitaform önermeyelim. Vücudun antibiyotiğe bağışıklık kazanmasına ve gerekli durumda fayda etmemesine neden olur. Ama bu kişini kuşuna kullanılabilir.

İshalin başında haşlanmış patates gayet faydalıdır ishali keser. İnsanları yanlış yönlendirmeyelim. İlerleyen safhalarında da destek amaçlı kullanılmalıdır. Vitaform sadce ishal için değil geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Özellikle soğuk algınlığında kullanılır. Lütfen her ishal sorusuna da vitaform önermeyelim. Vücudun antibiyotiğe bağışıklık kazanmasına ve gerekli durumda fayda etmemesine neden olur. Ama bu kişini kuşuna kullanılabilir.

ilknur hanım üyelik artırmak için yazıp durmayın muhammete beye yazarsanız benim altın üyeliğimi size verebilir gecen sizin önerinizle 1 kusu kaybettik lütfen bilmediğiniz işleri yapmayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

sera alın diyorsun serayı nerden bulupta alcak eski tarihli kimin elinde kalıysa onu alcak ben kanatlı İLACI öneriyorum benle atışmak zorundada değilsin forumda yakısmıyor birkez daha olursa sizi şikayet etmek zorunda kalıcam.

ilknur hanım üyelik artırmak için yazıp durmayın muhammete beye yazarsanız benim altın üyeliğimi size verebilir gecen sizin önerinizle 1 kusu kaybettik lütfen bilmediğiniz işleri yapmayın

Kuşun fiyatı otuz lira veterinere gitmeye ne gerek var diyene de bi bakın. Hangi kuş benim önerimle kaybedilmiş. Çamur at izi kalsınlar zaten tam size göre. Bi bakın bakalım yorumlarıma hastalık haricinde herhangibirşeye yorum yapmışmıyım. Sizin gibi oradan buradan duyma dolma bilgilerle tavsiye vermem ben literatür araştırırım. Bu zamana kadar birçok kuş iyileştirdim ve hala evimde bana sakat gelen kuşlara mükemmel şartlarda bakıyorum. Ama sizin için bunların hiç önemi yok zaten. Bi kuş otuz lira ne önemi varki. Makam lafınıza ise hiç bişey diyemiyorum. Dilim tutuldu.

Bana söylediklerinizin hiçbi önemi yok. Siz ne söylerseniz söyleyin sizin insanları yanlış yönlendirmelerinize hiç izin vermicem. İstediğiniz kadar çamur atın. Her yanlış hastalık yorumunuzda karşınızda beni bulacaksınız. Çünkü benim için hiçbirkuş paha biçilemez.

Geri