Karadeniz Pet

Kuşum oyuncağına aşırı bağlandı!!

Helenoftroy

Yeni Üye
Kuşum 1 yaşında erkek.gayet güzel oyun oynayan konuşam bir kuş.ancak uzun süredir oynadığı iki tane topu var.onları çok seviyor gagasıyla yuvarlar bütün gün peşinde koşturur üstüne çıkar vs.fakat son dönemlerde toplardan başka birşeyi gözü görmez oldu.toplari kaybettiğinde bağırıyor bulalım diye ev ahalisinin peşinde dolanıyor.topu önünden almak isteyince ısırıyor vs.toplara inanılmaz düşkün olmaya başladi.konuşması başka oyunları da azaldı.şimdi topları sakladım evin içinde dört dönüyor her yer de topları arıyor.bir süre gürültüsüne katlanıp toplari vermemeyi düşünüyorum.bu yüzden küser ya da depresyona girer mi, ne dersiniz?psikolojisi de bozulsun istemiyorum.ama toplardan başka birseyle ilgilenmemesi beni deli ediyor..

En doğrusunu yapmışsın kardeşim . Benimki de ziline bağlanmışdı aynı hal ve hareketlerle . Hergün zilinin altında bir avuç kusulmuş yem buluyordum . Eş al dediler eş aldım pişmanım kuş şimdi az konuşuyor bizle ilgilenmiyor ve acayip asabi oldu . Oyuncakları arada değiştirmek gerekiyormuş .

Oyuncaklari degistirmek yerine yalnizliktan sikilan kuslarin cansiz varliklara hallenip yem kusuyo es alma imkaninin varsa yanina es alin ve onlarla mutlu olsunlar ;)

Kuşum bana da çok düşkün eş alırsam uzaklaşır diye korkuyorum.toplara yem kusmadık henüz sadece sürekli onlarla oynamak istiyor.topları partner yerine koyduğundan emin değilim...
Netice de,O kadar çok bağırdı ki 1 saat dayanabildim ve topları geri verdim.yaşadığı sevinci size anlatamam

Kuşum bana da çok düşkün eş alırsam uzaklaşır diye korkuyorum.toplara yem kusmadık henüz sadece sürekli onlarla oynamak istiyor.topları partner yerine koyduğundan emin değilim...
Netice de,O kadar çok bağırdı ki 1 saat dayanabildim ve topları geri verdim.yaşadığı sevinci size anlatamam
Toplardan kademe kademe uzaklaştırmanızı tavsiye ederim. Bir gün yarım saat alın önünden ertesi gün 45 dk. bir saat bir buçuk saat... vs toplardan uzaklaştırırsınız. Topları partner olarak seçmiş anlaşılan. Ben olsam ona bir eş alırdım.

yakın zamanda eş alın.. eş alınca konuşması azalır size ilgisi azalır falan filan yalan bunlar.. eş aldık nasılsa diye siz ondan ilginizi çekerseniz tabi size olan ilgisi azalır.. hiç bir canlı yalnız kalmamalı.. sırf kendi menfaatiniz için ( ilgisi azalır fikrine ) onu topa ona buna bağlanmasına müsaade etmeyin.. nasıl olsa konuşmuş da zaten o konuşması asla bitmez.. mubiş bunlar çenesi düşük dünya tatlıları..

Geri