petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum Saçmı Çıkarıyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kullanici641 tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. kullanici641

Arkadaşlar kuşumun kafasında diken gibi tüyler çıkmaya başladı. Belki bunlar normaldir ancak ilk defa kuş beslediğim için bilgim yok. araştırma yaptım ama bir bilgiye ulaşamadım. forumda bu şekilde sadece birisi photoshopla saç eklemiş başkada bilgi bulamadım :)
    Tüyler normal tüyden çok diken gibi görünüyor. nedir bunlar

2. Oguz Kızıl

Oguz Kızıl New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz 3.5 aylık falan tuy dokumune girmiş ondan boyle 3-4 hafta tuy doker yetişkinlık tüyleri çıkar vitamini eksik etmeyın korkulacak durum deil sacta degil :D

#2 Oguz Kızıl, 30 Ocak 2014
    Son düzenleme: 30 Ocak 2014
  3. Ahmet GEZEN

bunlar tüy....

4. muhabbetcik

kuşun cinsiyeti ne acaba çok tatlı bu arada normal o kafasının üstündeki bendede var tüy geliyor o 1 aya normal olacak

5. BARAN

BARAN Guest

:D endişelenecek bi durum yok büyümesinmi hayvancağız :)

6. kullanici641

erkek. 9 gün oldu alalı hergün ilgileniyorum konuşturmak için :D

7. BARAN

BARAN Guest

en az 1 ayı geçmesi lazım 1-2 haftada konuşmaz lakin benim kuş 2. haftasında öpücük atmaya başladı :D

8. mc.axu

mc.axu New Member

Beğenileri:
    0
    tüy dökümünden sonra çıkan yeni tüyler bunlar , bence kendi haline bırakın , pet shop vs. yerlerde 3-5 liraya satılan vitaminleri kullanmayın bence kuşun yapısını bozuyor , kendi haline bırakın , onunla ilgilen , streste bırakma :)

9. kullanici641

teşekkürler arkadaşlar bilgi için. vitamin alacağım tüylerin daha gür çıktığı söyleniyor.
    sürekli kaşınmasınıda tüy dökmesine bağlayabilirmiyiz?

10. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Evet, tüy dökümünde çok kaşınır kuşlar. Vitamin için de SERA markasının ürünlerini öneririm.

11. kartall82

kartall82 Guest

sadece tüy dökümü endişelenecek birsey yok

Sayfayı Paylaş