petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum sağlıklı ama vitaform kullanıyorum doğrumu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve musa351 tarafından 19 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. musa351

musa351 Guest

allaha şükür kuşum sağlıklı ama vitamin yerine vitaform kullanıyorrum sizce doğrumudur bir zararı olurmu veya başka tavsiye ettiğiniz vitaminler varmıdır

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşlarınız sağlıklı olsa dahi haftada 1 kez vitaform vermenizi tavsiye ederim. bİrdahaki sefere supervit almanı öneririm.

3. musa351

musa351 Guest

ama ben hiç suyunu sade koymadım devamlı her seferinde vitaformdan koyuyorum bir sorun olurmu

4. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    Olur tabii , genel olarak sade su vermelisiniz..İlerleyen zamanlarda hasta olduğunda bağışıklık sistemini zorlayacağa için hiçbir faydası olmaz..

Siz dediğim gibi haftada 1 yada en fazla 2 kez sularına ekleyebilirsiniz.

Genel olarakta normal saf su kullanın..

5. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

verebilirsiniz tabiki. ama fazla vermeyin hafta 1 kez ver senız yeter kış aylarinda özelikle kuşlari daha dirençli tutuyormuş...

6. musa351

musa351 Guest

ama ben internetten okudum vitaform atipiyotik olduğu için sadece hastalandığı zaman verilirmiş

7. Serkan ERKAN

Beğenileri:
    1
    usta hem bu msj yazıyorsun , hemde hergün veriyorum diyorsun.Anlamadım ben bu işi..

8. murat beynam

kafana göre takılıon kardeş işte sormana ne gerek var

9. musa351

musa351 Guest

bu soruyu sormamın nedeni herzaman veriyorum zararı olurmu yoksa başka vitaminmi kullanayım

10. Kandemir KONUK

Kandemir KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Vita form vitamin yanısıra antibiyotik içerdigi için,hastalanma yaralanma gibi durumlarda kullanılması daha dogrudur,zira bagışıklık kazanıp enfekte durumlarda faydası pek olmayacaktır.
    Vitamin takviyesi yapılıcak ise arkadaşlarında dedigibi süpervit daha dogru olucaktır.
    Kuşlarımız saglıklı dinç oldukları sürece,sürekli vitamin takviyesinide dogru bulmuyorum şahsen.
    Kuşlarımızın dogal beslenmesinden yanayım yemi suyu kumu temizligi kalsiyumu gibi temel ihtiyaçların karşılanıp aksi olmadıkça sık kullanmamak daha dogrudur.

Üretim yapılan kuşlarda yorgun düştükleri için yine belli aralıklarla birazdaha sık verilmesi daha dogrudur.

Açıklayıcıbir cevap olmuştur umarım.

11. musa351

musa351 Guest

bende süpervit yokta avisol kullansam olrmu acaba bide vitamini ne sııklıklarda kullanmamaız lazım

Sayfayı Paylaş