Karadeniz Pet

kuşum sağlıklı ama vitaform kullanıyorum doğrumu

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
allaha şükür kuşum sağlıklı ama vitamin yerine vitaform kullanıyorrum sizce doğrumudur bir zararı olurmu veya başka tavsiye ettiğiniz vitaminler varmıdır

Kuşlarınız sağlıklı olsa dahi haftada 1 kez vitaform vermenizi tavsiye ederim. bİrdahaki sefere supervit almanı öneririm.

ama ben hiç suyunu sade koymadım devamlı her seferinde vitaformdan koyuyorum bir sorun olurmu

Olur tabii , genel olarak sade su vermelisiniz..İlerleyen zamanlarda hasta olduğunda bağışıklık sistemini zorlayacağa için hiçbir faydası olmaz..

Siz dediğim gibi haftada 1 yada en fazla 2 kez sularına ekleyebilirsiniz.

Genel olarakta normal saf su kullanın..

verebilirsiniz tabiki. ama fazla vermeyin hafta 1 kez ver senız yeter kış aylarinda özelikle kuşlari daha dirençli tutuyormuş...

ama ben internetten okudum vitaform atipiyotik olduğu için sadece hastalandığı zaman verilirmiş

ama ben internetten okudum vitaform atipiyotik olduğu için sadece hastalandığı zaman verilirmiş

usta hem bu msj yazıyorsun , hemde hergün veriyorum diyorsun.Anlamadım ben bu işi..

kafana göre takılıon kardeş işte sormana ne gerek var

bu soruyu sormamın nedeni herzaman veriyorum zararı olurmu yoksa başka vitaminmi kullanayım

Vita form vitamin yanısıra antibiyotik içerdigi için,hastalanma yaralanma gibi durumlarda kullanılması daha dogrudur,zira bagışıklık kazanıp enfekte durumlarda faydası pek olmayacaktır.
Vitamin takviyesi yapılıcak ise arkadaşlarında dedigibi süpervit daha dogru olucaktır.
Kuşlarımız saglıklı dinç oldukları sürece,sürekli vitamin takviyesinide dogru bulmuyorum şahsen.
Kuşlarımızın dogal beslenmesinden yanayım yemi suyu kumu temizligi kalsiyumu gibi temel ihtiyaçların karşılanıp aksi olmadıkça sık kullanmamak daha dogrudur.

Üretim yapılan kuşlarda yorgun düştükleri için yine belli aralıklarla birazdaha sık verilmesi daha dogrudur.

Açıklayıcıbir cevap olmuştur umarım.

bende süpervit yokta avisol kullansam olrmu acaba bide vitamini ne sııklıklarda kullanmamaız lazım

Geri