Karadeniz Pet

kuşum sağlıklımı

• Konbuyu başlatan santana
  • Başlangıç tarihi
S

santana

Guest
Merhaba,
Yeni bir kuş satın aldım, alırken satıcı 1 aydan daha küçük dedi şimdi eve getirdim yalnız kuş devamlı uyuyor arada bir canlanıyor sağa sola atlıyor zıplamaya çalışıyor kafesin içinde düşebiliyor da :) dedim ya yavru
beni kuşkulandıran devamlı uyuması, tüylerini kabartıyor ve gagasıyla kendimi devamlı kaşıyor sanırım kuşun resmini çektim sizce sağlıklımı arada birde ötüyor,
1-2 defada kanat çırpmasına şahit oldum
pchxg.jpg

pchyc.jpg

pcj19.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş yavru dediği doğru ama inşallah yem kırabiliyordur..Bana o kuş aç gibi geldi..Kursağını kontrol edin isterseniz..

kursağını nasıl kontrol edecem bilmiyorum nasıl anlaşılır .
satın alırken satıcı yemini verdi ama kabuklumu bilmiyorum

kursağı, gagasından aşağı doğru olan kısım.

Bence siz bi kosu kanarya yemi alin yere serpin önemli bu çünkü daha henuz kiramaz o yemi!! Gayet sağlıklı görünüyor ama Serkan abimin de dediği gibi o hayvan aç..

Moderatör tarafında düzenlendi:
hımm ozaman bana satan adam niye bu yemi verdi ben gideyimde kanarya yemi alayım peki yemi geitrne kadar ekmek mekmek versem olurmu

kabuksuz yem aldım ve verdim yalnız halen yemiyor öyle tüylerini kabartıp uyuyor. normalmi sizce

kursağına baktınız mı? eğer boşsa elle besleyin

kuşu biraz dışarı salsammıki uçmaya çalışıyor kafesin içinde sizce sıkıntı olurmu

kardeşim kursağına bak acil boşsa direk sırınga al sıvı mama yap daya gagasına yesin açlıktan ölcek yoksa !!!

gagasının altındaki bölüm şişikse dolu değilse boş dikkate al kuşa yazık

elle besleme derken şırıngayla demek istedim. eğer kursağı boşsa şırıngayla besle. kuşu çıkar bi dışarı uçsun.

bir kaç defa gördüm ama fazla yemedi kuşuda saldm biraz uçtu şimdi gözünü kapattı uyuyor

evet geliyor uçarak konmasada elime rahatlıkla alıyorum omzumda duruyor elime felan çıkabiliyor

Geri