Karadeniz Pet

kuşum sağlıklımı

• Konbuyu başlatan santana
  • Başlangıç tarihi
kabuksuz yem yiyor şimdilik iyi durumda yalnız dedğim gibi devamlı uyuyor zaman zaman uyanıp oyun oynamak istiyor öyle takılıyor böyle uyumak istemesi normalmi sizce

arkadaşlar tekrar merhaba bir sıkıntım daha var kuş ile ilgili bu sefer kuş kafesin altına serdiğim gazete kağıdını kaldırıp içine saklanıp uyuyor bunu sizce niye yapıyor

1 ortamdan tedirgin olabilir 2 koyduğunuz yer soğuk olabilir.. kanarya yemi verseydiniz gerçekten iyi olurdu onu da rahat kırar.. kuşunuz halsiz inşaallah düzelir

Yavru olduğu için içgüdüsel o ona takilmayin siz de kanarya yemi almanizda israrciyim hala yesin biraz kuvvetlensin palazlansin kendine gelince 2 hafta sonra citir citir yer kabuklu yemi de merak etmeyin :)

kanarya yemi aldım şimdi koydum .
kuşun poposuna baktım temiz öyle sıkıntı yok
bakalım ne olacak

tekrar merhaba arkadaşalar size bir sorum daha olacak yardımlarınızı rica ediyorum bu sefer kuş kafesin içinde kanat çırparak bir oraya bir buraya uçup zıplayıp sağa sola atlıyor yanına gelince onu çağırıyorum ve kafes demirine yapışıp kafasını dışarı çıkarmak istiyor elimi uzatınca başlıyo güzel güzel elimi ısırmaya ve bu ısırmadan gayet memnun sizce bunu niye yapıyor.
bu arada kabuklu yemi yemeye başladı.

Yere fazla yem dökmüşsünüz birazını alın birde kabuksuz quik yem verebilirsiniz 1-2 hafta kadar.

Fotoğraflara ve yazılanlara baktım. Kuş biraz halsiz gibi. Sanki böyle üşütmüşde kendini kabartmış bir hali var. Zaten ustalar gerekeni söylemiş. Yem yediğini gördüyseniz bence bir problem yok. İnşallah toparlar. Ayrıca kuşun sağa sola atlayıp, kafeste parmağınızı ısırması gayet güzel bir şey. Kuşların keyfi geldiğinde sağa sola zıplayarak hareket ederler.

Geri