Karadeniz Pet

Kuşum sanırım yiyemiyor... Lütfen yardım. :(

• Konbuyu başlatan Emre TÜRKERİ
  • Başlangıç tarihi
E

Emre TÜRKERİ

Guest
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 3 aydır harika mavi bir muhabbet kuşum var, fakat bu son hafta bizim için berbat geçiyor.

Her zaman oynak, sürekli öten kuş bir gün sabahı aniden çok sessiz bir hal haldı, sürekli uyuyordu, kabarıktı vesayre vesayre... Veteriner önerisi ile Klindan kullanmaya başladım, iki gün sonra, yani bugün, artık kabarık durmuyor. Hala sakin, ötmüyor ve uyumaya çalışıyor fakat kabarık değil artık, normal duruyor.

Benim sorunum şu, kuş yemliğe gidiyor, gagalıyor fakat aldığı yemi anında atıyor kabuğunu falan kırmadan. Yemek istiyorda yiyemiyor mu anlamadım. Ayrıca bazen kafasını oynatıyor yukarı aşağı, ağzını açıyor kusacakmış gibi ama bir şey çıkmıyor ve bu fazla uzun sürmüyor, 2 - 3 saniye.

Neden yemiyor? Ne yapmalıyım? Lütfen yardım. :(

Ama iştahı varmış gibi, sorun o. Yemliğine gidiyor, ağzımdan da almaya çalışıyor ama hemen çıkarıyor. :(

Evet, onu anladım. Zaten veterinere götürdüm ve ilaç kullandım. daha şimdi yemliğinin yanına gitti ve yine yemedi.

o zaman yine veterinere götür bence ya da kuşunuz yediği yemi sevmemiştir

Bekleyin biraz tecrübeli arkadaşlar yardımcı olurlar,geçmiş olsun

İlaç tedavisi bitsin yine soracağım veterinere. Yediği yem aynı yem, değişiklik yok. Umarım yardım bulunur. :(

merhabalar benimde buna benzer bir muhabbet kuşum vardı 2,5 sene benimle yaşadı 11 gün önce kaçtı balkona bile omzumda gelirdi asla kaçmazdı ben tatile gittim annemle kaldı ve kaçmış çok büyük bir boşluğa kapıldım ve 3 gün önce ingiliz muhabbet kuşu aldım ama yemek ve su içmiyor bazen ele geliyor kendini sevdiriyor ama bir anda tekrardan ürkekleşiyor yemek ve su içmemesi beni çok üzüyor ben elimle verdim mi yiyor ama alıştırmakta istemiyorum bu sefer kendi öğrenemez diye

Geri