Karadeniz Pet

Kuşum Şok'amı girmiş ???

• Konbuyu başlatan MURAT TERZİ
  • Başlangıç tarihi
M

MURAT TERZİ

Guest
1 aylık bir yavru aldım, 1 haftadır bend işler gayet yolunda iken dün uçarken cama çarptı ve yere düştü. Yürüyemişordu, aldığı shop a gitti ve kontrol ettiğinde ayaklarında birşey olmadığını gayet sağlıklı olduğunu söyledi. Gagasının yardımı ile kafese tırmanıyordu dün geceyi tüneğinde geçirdi ancak ayağından yer değiştiremediğini tahmin ediyordum. Sabah yere düştü, yine basamıyordu, artık yan yatıyordu ama sağlık açısından gayet iyiydi. İşe gittim ama eşim veterinere götürdü, ayaklarında birşey olmadığını, çarpmadan dolayı şoka girmiş olduğunu söylemişler, biraz suyuna damla falan vermişler ve 3 gün içinde şoktan çıkması gerekir demişler. İnternettede araştırdım ancak birşey bulamadım. Bilgisi olan varmı ne yapmamış lazım. Yardımcı olursanız bilgilendirirseniz sevinirim.

cok fazla rahtsız etme senden korkuyorsa cırpınmasın yanı beklemekten baska yapacak bır sey yok gıbı gorunuyor
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, ancak bu durum normalmi, iki oğlum gözümün içine bakıyor iyileşecekmi sorusunun cevabını arıyorum yalnızca

fotoğrafını atsaydınız ustalar ona göre yorumlarını yazarlardı

veterınerın dedıgıne ınanmakdan bska yol gozukmuyor su an sanırım.aspur ve vıtamın takvıyesı yapın ve bekleyın başka bır yorum yapamıyorum.gecmış olsun

Aynısı komşumuzun kuşunun başına geldi kapıya vurmuş getirdiler bana hareket yok kabardı sırt üstü dönüp öyle duruyor baktım kırık falan yok yine de veterinere götürdük o da yok dedi.. Bu gece zor gecesi atlatırsa geçer dedim o geceyi atlattı günden güne oparlanmaya başladı mama da verin dedim şimdi daha sağlıklı canlandı.. Veteriner çarpmalarda kafaları sağlamdır fakat iç kanama olmamıştır inşaallah dedi.. Tahminimce sizin kuşunuzda böyle olmuş inşaallah geçer.. Çünkü yapacak bir şey yok beklemekten başka hasta falan değil

Benim kuşun basınada geldi..kapıya carptı düştü yine uçtu ama sanki gözleri yokmuş gibi direk duvarlara carptı hemen yakaladım elimde durdu bi süre (evcil değil halendaha) ben kaçmayınca korktum gercekten kör sandım yarım saat civarı gecti kendine geldi sanırım kafesine uctu direk sabahta sesine uyandım..insallah ciddi biseyi yoktur geçmis olsun..

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kuşu aldığınız petshop'a götürdüyseniz , öylesine ilgileniyormuş gibi yapıp ilgilenmeyecektir . Kuş ile uğraşmak istemediği için size "iyi canım" , "bir şeyi yok" gibi tabirler kullanabilir . Uzman bir veterinere götürün derim .

Geri