Karadeniz Pet

Kuşum Su İçmiyor

kaan77

Meraklı Üye
Yaklaşık 12-13 gündür elimde olan 1 buçuk - 2 ay arası yaşlarda olan erkek kuşum su içmiyor durduğu çitanın dibine koydum suluğunu fakat sadece 1-2 kere çenesiyle suyla oynadığını gördüm başka içtiğini görmedim pazar günü evdeyken tüm gün baktım kuş su içmiyor günde 3-4 avuç yem yiyor ama su içmiyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Kaan Bey ihtiyacı olduğunda içecektir endişe etmeyin daha küçük yavaş yavaş öğrenir..

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Muhabbetler çok su içmezler,görememiş olmanız normaldir.

İsteyince içer merak etmeyin

onlar suyu geceleride içiyorlar ve bu içtikleri su onlara 1,2 gün yetiyor bu yüzden merak etme ayrıca kuşu yeni aldıysan senden utanıyor olabilir bu yüzden de içmezler benimkide öyleydi

Yeni gelen kuşlarda boyle durumlar gorulmesi normal. Benim kusum 45 gunlukken eve geldiginde tunekte duramiyodu. Iki gun yem yememişti. Onlari su icerken gormeniz nadirdir. Sulugun icinde bazen yem kabuklari birakabiliyolar(benimki%99birakiyor.) ozaman anlarsiniz ictigini. Her gun tazeleyin suyu mumkunse.

XperiaZ3 cihazimdan Tapatalk kullanilarak gönderildi.

Yavru muhabbetler 24 saat susuz veya aç kalamazlar ölüler o yüzden endişelenmenize gerek yok yeni diye oyledir.

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri