Karadeniz Pet

Kuşum Sürekli Uyukluyor

• Konbuyu başlatan Yusuf İpek
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf İpek

Guest
Arkadaşlar kuşum bugün bundan 1-2 saat öncesinde bir halsizlik oldu sürekli uyukluyor sanki boğazında birşey varmış gibi kafasını yana sallıyor normalde ben kafesin kapağını açınca hemen fırlardı ama şimdi hiç olduğu gibi duruyor ne yapmalıyım ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Soğukta kaldımı hayvan kabarma var mı? Resim atarsanız daha iyi olur

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam resimler bunlar

şimdi acele acele çektim fotoğrafları demin indi yemini yedi sonra yine uyuklamaya başladı.

antibiyotik başlayın ilerleyen zamanda ishalde olacaktır sıcak tutun suyuna çay kaşığı ucuyla kahve koyun patates haşlaması verin ve vitamin eksik etmeyin. geçmiş olsun.

Kardeş şimdi şöyle söyleyim sana 1-2 saattir demişsin. Zaten muhabbet kuşları akşam 6 buçuk, 7 dedi mi kafayı sağa sola düşürmeye başlar. Uyur yani, uyuklar. Bu çok normal. Kuşunun da hiçbir şeyi yok maşallah, gayet sağlıklı görünüyor. Muhabbet kuşları günün 12 saatini uyuyarak geçirir hemen hemen. Hareketleri de tamamen refleks. Uyurken kafa sürekli sallanır bunların zaten :)
Yani benim fikrim tabi bu. Ben buradan bakınca ve anlattıklarına göre kuşta hiçbir problem olmadığını düşündüm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeş şimdi şöyle söyleyim sana 1-2 saattir demişsin. Zaten muhabbet kuşları akşam 6 buçuk, 7 dedi mi kafayı sağa sola düşürmeye başlar. Uyur yani, uyuklar. Bu çok normal. Kuşunun da hiçbir şeyi yok maşallah, gayet sağlıklı görünüyor. Muhabbet kuşları günün 12 saatini uyuyarak geçirir hemen hemen. Hareketleri de tamamen refleks. Uyurken kafa sürekli sallanır bunların zaten :)

Hocam benim kuşum kafeste duramaz 2 dakka koyduğum zaman sürekli oynar çıkmak ister. Bugün ne olduysa böyle oldu donuk şimdi yemliğin oraya indi orda uyuyor.

dışkısını gözlemleyin ona göre dediklerimi uygulayın geç kalmayın zaten ishal olursa kesin hastadır.

antibiyotik başlayın ilerleyen zamanda ishalde olacaktır sıcak tutun suyuna çay kaşığı ucuyla kahve koyun patates haşlaması verin ve vitamin eksik etmeyin. geçmiş olsun.

Dediklerinizi yapacağım umarım iyileşir ilk defa oldu böyle bende büyük bişeydir diye korktum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 21:45 --

dışkısını gözlemleyin ona göre dediklerimi uygulayın geç kalmayın zaten ishal olursa kesin hastadır.

Hocam dün geceden beri özellikle sıcakta tutuyorum dediğiniz gibi çay kaşığı ucu ile kahveyi döktüm suyuna patates haşlamasıda verdim. Vitaminlerini zaten hiç bir zaman eksik etmiyorum. Gece 11-12 gibi biraz canlandı dışarı çıkmak istedi 10-20 dakka çıkardım tekrar koydum yerine. Sabahleyin yine aynı şekil halsiz uyukluyor hala yem yiyor uyukluyor bide aşşağıdaki yemleri yiyip uyukluyor bir yemliğindeki yemleri yiyip uyuyor ishal olmuş birde ne önerebilirsiniz ?

patates ve kahveye devam antibiyotiği de ihmal etmeyin veterinerden isteyin.

b vitaxi b vitaminidir. antibiyotik değildir.keşke vitaform alsaydınız yada veterinerden alsaydınız.gecikmeyin ikisinden birini alın çünkü soğuk algınlığı basit bi hastalıktır ama geç kalındığında ölüme kadar gidebilir...ikisini birden verebilirsiniz.

bu olsagerek ben hiç kullanmadım. ama etkili olduğunu biliyorum. ben genelde veterinerden şırınga içinde alırım antibiyotiği.

Muhabbet Kuşum Hasta - YouTube

Hocam kuş dün ara sıra böyle yapıyordu bugün daha sık böyle yapmaya başladı vitaform yarın vericem inşallah iyileşirde böyle yapmasının sebebi nedir ? Sürekli sıcakta tutuyorum kuşu biraz canlandı kafesten çıkmak istiyor çıktıktan sonrada tüylerini kabartıyor omzumda duruyor uyukluyor ve bu hareketi yapıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:01 --

Neden böyle kafasını sallıyor olabilir videodaki gibi en azından bir tahmın boğazına birşey felan takılmış olabilirmi ?

ishal var mı kuşta, kuş kusmaya çalışıyor...

ishal var evet

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:10 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

Şimdi dışarı çıkmak istedi çıkardım kuşta biraz hareketlenme olmuş uçuyor demin çıkardığımda öyle değildi odadan odaya uçuyor uyuklamıyor ama tüylerini kabartıyor hala ve o hareketi hala yapıyor

abi direk veterinere git bence sindirim düzenleyici ve antibiyotik al 2 günde geçiyor boşuna o da çekmesin sende.bide kuş kumunu ihmal etme.

Geri