Karadeniz Pet

Kuşum tam alışmaya başlamıştı sonra korkmaya başladı

ulaskryk

Yeni Üye
Merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce 3 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım. Beni sevmesi için elimden geleni yaptım ilgilendim sürekli yemini suyunu felan elimden yem yiyordu elimi ne kadar yaklaştırsam korkmuyordu. son günlerde elimi uzattığım gibi elime atlayıp yem yiyordu ben gelince boyle bi hareketleniyodu o sevgiyi hissetmiştim. ertesi gün uyandığımda elimi bi uzattım direk kaçmaya başladı zor da olsa elimden azıcıık yemek yedi ama korkmuş temkinli yaklaştığı cok belliydi geliyor hemen kafasını sokuyor yiyor uzaklaşıyor falan. Ne olmuş olabilir sizce ne yapmalıyım. Paranoyak mı oldum acaba? kuşumun beni sevmesini elime omzuma gelmesini çok istiyorum.

Bir olay mı oldu, onu küstürecek bir davranışınız oldu mu?

Bu kuşlarda karsilasilan bir durumdur bu bi olay karsisinsa korkma olabilir yada aksam karanlikta korkmasi uzun saatler boyunca tirsmasi onu korkutmuş olabilir ona daha sevfi gostererek mumkunse konusarak onun geri sevgisini kazanabilirsiniz

Bu kuşlarda karsilasilan bir durumdur bu bi olay karsisinsa korkma olabilir yada aksam karanlikta korkmasi uzun saatler boyunca tirsmasi onu korkutmuş olabilir ona daha sevfi gostererek mumkunse konusarak onun geri sevgisini kazanabilirsiniz
karanlıktan korkuyorlar mı? ben gece ışığı kapatııyorum güneşlikleride kapıyorum oda kapkaranlık. ne yapmam lazım?

Gece bir şeyden ötürü korkmuştur güvenini kirmamaya çalış anı hareketler yapma elma yeşillik yedir elinde çok severler daha da bağlanacaktır.

Gece bir şeyden ötürü korkmuştur güvenini kirmamaya çalış anı hareketler yapma elma yeşillik yedir elinde çok severler daha da bağlanacaktır.
yeşillik derken marul falan mı? direk bi dilim kesip elime koysam yiyebilir o demi kesmeye gerek yok??

Geri