Karadeniz Pet

Kuşum tek kanadını kaldırıyor.

mustafakorkmaz42

Yeni Üye
Kuşum normalde kardeşimle yattığımız odada durur. Kardeşim kitap okuyacağı için ışığı açmıştı 1 saat önce. Bende kuş uyusun diye antreye götürdüm. Daha yeni kafesin içinde uçmaya başladı ve patır patır sesler geldi gittim baktım. Ben gelince kafesin duvarına tutundu. Sonra konuştum biraz dışarı çıkardım. Uçtu diğer odadaki perdeye kondu. Elime çıkardım tek kanadını kaldırmaya başladı bu sefer. Kafesten çıkıncada 2 tane kanat tüyü düşmüştü. Biraz uzun oldu ama kuşum tüyde mi şuan. Arada bir sol kanadını kaldırıyor titretiyor kanadını açıkken sonra en ucundaki tüyü gagasıyla temizliyor. Yardımcı olur musunuz lütfen acil :(

Fotoğraf ekleyin kuşunuzun tüyde olup olmadığını söyler ustalar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuşunuz da bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum kanat teleklerinde eksilme olduğu için o kanadını düşürmesi ve titremesi normal inşaallah zamanla o telekler biraz çıkınca düzelecektir bu aralar fazla yormayın kuşunuzu

Cevabınız için teşekkürler peki kafeste kendi kendine uçup kafes tellerine çarpıyor bunun nedeni nedir

Heyecan yapıyor çıkmak istiyor kanatlarını alistiriyor olabilir

Merhabalar ayni sorun bendede var kusumun bi kanadi kalkik duruyor ve titroyor ama bi yere carpmasina ve dusmesine sahit olmadim sizin kusunuzun akibeti nedir nasil tedavi ettiniz yardimci olursaniz sevinirim

Merhabalar ayni sorun bendede var kusumun bi kanadi kalkik duruyor ve titroyor ama bi yere carpmasina ve dusmesine sahit olmadim sizin kusunuzun akibeti nedir nasil tedavi ettiniz yardimci olursaniz sevinirim
Kardeşim benim kuşumda da aynı problem var yaşıyor mu kuşun yaşıyorsa nasıl çözüm buldun bu probleme

20190115_180704.jpg
20190115_180710.jpg
Kuşun fotoğrafını ekler misiniz?
2 tane resim attım kardeşim umarım detaylı olmuştur. Hareketleri hakkında belki yararı dokunur diye ayrıntı vereyim. Dün akşam babam farketti. Herhalde terlemiştir de böyle yapıyordur diye düşündüm. Tabi aklımda terleseydi 2 kanadını da açmaz mıydı diye geçti. Bugün ise hem sabah hem saat 4 5 civarı baktım. Aynı hareket devam ediyor. Ama kuşa herhangi bir tavır değişimi, halsizlik yok. Yardımcı olursan gerçekten beni çok mutlu edersin. Evcil hayvan değil çocuğum sanki. Ona bir şey olursa gerçekten çok üzülürüm.

Ekli dosyayı görüntüle 33421 Ekli dosyayı görüntüle 33422
2 tane resim attım kardeşim umarım detaylı olmuştur. Hareketleri hakkında belki yararı dokunur diye ayrıntı vereyim. Dün akşam babam farketti. Herhalde terlemiştir de böyle yapıyordur diye düşündüm. Tabi aklımda terleseydi 2 kanadını da açmaz mıydı diye geçti. Bugün ise hem sabah hem saat 4 5 civarı baktım. Aynı hareket devam ediyor. Ama kuşa herhangi bir tavır değişimi, halsizlik yok. Yardımcı olursan gerçekten beni çok mutlu edersin. Evcil hayvan değil çocuğum sanki. Ona bir şey olursa gerçekten çok üzülürüm.
Sürekli kanat açık mı duruyor yoksa açıp kapatıyor geriniyor mu?

Geriniyor denilebilir mi bilmiyorum. Her zaman açık durmuyor. Ara sıra açıyor 2 3 saniye bekletip kanadını geri kapatıyor. Gerinme benim bildiğim 2 kanatla oluyor.
Bit vs yok değil mi? Tüylerinin arasını incelediniz mi? Uçmada sorun var mı? Bit yoksa uçmada problem yoksa bensorun yok diye düşünüyorum.

Bit vs yok değil mi? Tüylerinin arasını incelediniz mi? Uçmada sorun var mı? Bit yoksa uçmada problem yoksa bensorun yok diye düşünüyorum.
Bit var mı yok mu diye ayrıntılı bir şekilde incelemedik ama baktığımızda bit göremedik. Uçmada gördüğümüz üzere sıkıntı yok. Peki ne zaman böyle yapmayı bırakır?

Geri