petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum topallıyor :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve caghan1907 tarafından 16 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. caghan1907

merhaba
    komşumun kuşunun sağ ayağı topallıyor en son kapıdan düşmüş :) ondan sonra bunu farketmişler.

ayağına dokunduğunda sakat ayağı elini çok az tutuyomuş
    ayak hafiftan şişmiş

veterinere götürdükerinde ayağını inciltmiş 2-3 güne kadar geçer demiş bugün 3. gün ama hala topallıyor ve ayağına parmağını uzattığında tam sıkamıyor.

birde bu kuşun ırkı yaş bilgilerini öğrenebilirmiyiz. çiftleştirmek istemiyorum sakıncası varmıdıır?

2. OzanEsmrsy

En Ufak Darbelerde Bile Topallayabiliyorlar Zamanla Düzelir Ayağına Dolgit Sürebilirsiniz
    Irkı Yerli 4 5 Aylık Bir Dişi .. Ama ırkından emin değilim bu arada çiftleşecek yaşta değil zaten istesenizde bu olmaz

3. Tahsin ÖZDEN

veteriner gerekli açıklamayı yapmış zaten yerli güzel bi dişi 9-13 aylık civarı daha büyük olabilir ama daha küçük değil

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    bu kuş mu hazır değil çiftleşmeye cere kahverengileşmiş. yerli dişi bir kuş. tahsin beyin dediği gibi 1 yaşlarında

5. OzanEsmrsy

Genelde kafa çizgilerinden yola cıkarak yaşını belirlerdim ama bu sade sarı oldugu için yanılmıs olabilirim.göz irisi fazla belirgin olmadığı için öyle dedim ayrıca her kahverengi cere
    üremeye hazır anlamına gelmediğini hepimiz biliyoruz
    Ayrıca veteriner benzetmesi hoş olmamış var ise şahsım ile ilgili problemin veya kuyruk acın özelden ulasabilirsin

6. Tahsin ÖZDEN

kardeş ben senin yazını alıntı yapmadan yorum yapıyorum sen neden benim yazımı alıntı yapıp bana şekil yapıyosun bu durumunda kuyruk acısından bahsediyorsun acı çeken modunda sen kalıyorsun batmandasın klavyede sorun yaşamayalım hayırlı geceler sana

7. OzanEsmrsy

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Eyvalla ....

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Sakin olun Beyler. Benim fikrim de biraz zaman geçince düzelir. Ayrıca yerli ve çiftleşmeye uygun bir dişi

Sayfayı Paylaş