Karadeniz Pet

kuşum topallıyor :(

• Konbuyu başlatan caghan1907
  • Başlangıç tarihi
C

caghan1907

Guest
merhaba
komşumun kuşunun sağ ayağı topallıyor en son kapıdan düşmüş :) ondan sonra bunu farketmişler.

ayağına dokunduğunda sakat ayağı elini çok az tutuyomuş
ayak hafiftan şişmiş

veterinere götürdükerinde ayağını inciltmiş 2-3 güne kadar geçer demiş bugün 3. gün ama hala topallıyor ve ayağına parmağını uzattığında tam sıkamıyor.

birde bu kuşun ırkı yaş bilgilerini öğrenebilirmiyiz. çiftleştirmek istemiyorum sakıncası varmıdıır?

En Ufak Darbelerde Bile Topallayabiliyorlar Zamanla Düzelir Ayağına Dolgit Sürebilirsiniz
Irkı Yerli 4 5 Aylık Bir Dişi .. Ama ırkından emin değilim bu arada çiftleşecek yaşta değil zaten istesenizde bu olmaz

veteriner gerekli açıklamayı yapmış zaten yerli güzel bi dişi 9-13 aylık civarı daha büyük olabilir ama daha küçük değil

En Ufak Darbelerde Bile Topallayabiliyorlar Zamanla Düzelir Ayağına Dolgit Sürebilirsiniz
Irkı Yerli 4 5 Aylık Bir Dişi .. Ama ırkından emin değilim bu arada çiftleşecek yaşta değil zaten istesenizde bu olmaz

bu kuş mu hazır değil çiftleşmeye cere kahverengileşmiş. yerli dişi bir kuş. tahsin beyin dediği gibi 1 yaşlarında

veteriner gerekli açıklamayı yapmış zaten yerli güzel bi dişi 9-13 aylık civarı daha büyük olabilir ama daha küçük değil

Genelde kafa çizgilerinden yola cıkarak yaşını belirlerdim ama bu sade sarı oldugu için yanılmıs olabilirim.göz irisi fazla belirgin olmadığı için öyle dedim ayrıca her kahverengi cere
üremeye hazır anlamına gelmediğini hepimiz biliyoruz
Ayrıca veteriner benzetmesi hoş olmamış var ise şahsım ile ilgili problemin veya kuyruk acın özelden ulasabilirsin

Genelde kafa çizgilerinden yola cıkarak yaşını belirlerdim ama bu sade sarı oldugu için yanılmıs olabilirim.göz irisi fazla belirgin olmadığı için öyle dedim ayrıca her kahverengi cere
üremeye hazır anlamına gelmediğini hepimiz biliyoruz
Ayrıca veteriner benzetmesi hoş olmamış var ise şahsım ile ilgili problemin veya kuyruk acın özelden ulasabilirsin

kardeş ben senin yazını alıntı yapmadan yorum yapıyorum sen neden benim yazımı alıntı yapıp bana şekil yapıyosun bu durumunda kuyruk acısından bahsediyorsun acı çeken modunda sen kalıyorsun batmandasın klavyede sorun yaşamayalım hayırlı geceler sana

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Eyvalla ....

Sakin olun Beyler. Benim fikrim de biraz zaman geçince düzelir. Ayrıca yerli ve çiftleşmeye uygun bir dişi

Geri