Karadeniz Pet

Kuşum tünekte duramiyor :(

Shewolf00

Yeni Üye
3 gündur ishaldi ondan oncesinde diskisi hafif suluydu sarimsiydi pazar gununden beri cok islak yapmaya basladi 1 haftadir vermedigim ilac kalmadi cesamolin, coxidin, nidazol en son dun neo terramisin verdim bugun tunekte duramayacak konuma geldi kartondan destek yaptim kanatlarini aciyo dusuyo surekli yalvaririm edin bi kac yerde okudum tunekte duramiyosa olur yazmislar.neden boyle oldu ben daha napiyim gercekten olurmu veterinere gotursem yapacagi bi igne falan varmidir aglamaktan gozlerim sisti artik surunuyo resmen neo teramisin yeterlimi yoksa baska napabilirim ben

[/quote]

Çok geçmiş olsun ceryanda kalmış olabilir ortamı sıcak olsun

İlaçları suya ilave ederek mi verdiniz yoksa şırınga ile direkt kursağa mı verdiniz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:02 -->-> Daha önceki mesaj 12:58 --

Yem yiyemeyecek su içemeyecek durumdaysa en güzeli direkt kursağa vermek ilacı.

İlaçları suya ilave ederek mi verdiniz yoksa şırınga ile direkt kursağa mı verdiniz ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:02 -->-> Daha önceki mesaj 12:58 --

Yem yiyemeyecek su içemeyecek durumdaysa en güzeli direkt kursağa vermek ilacı.

Suya ilave ederek verdim.yemligi onune uzatinca yiyor.dunden beri neoteramisin veriyorum suyuna karistirip

Ama kendi icmiyor Bende agzina damlattim.gunde kac kere kac damla damlatacagim bi bilgim yok yardimci olursaniz.birde kusumun iyilesme olasiligi hic yokmu suan didikleniyor bende en azindan ona hali var deyip avutuyorum kendimi :(

Son düzenleme:
Suya ilave ederek verdim.yemligi onune uzatinca yiyor.dunden beri neoteramisin veriyorum ama suyuna karistirip

kendi icmiyor Bende agzina damlattim.gunde kac kere kac damla damlatacagim bi bilgim yok yardimci olursaniz.birde kusumun iyilesme olasiligi hic yokmu suan didikleniyor bende en azindan ona hali var deyip avutuyorum kendimi :(

Ağzına damlatmak yerine elle besleme (şırınga ile) yapabilirseniz daha etkili olur. Varsa Sulphamezatin kullanabilirsiniz. Kuvvetli bir ilaçtır.

Ağzına damlatmak yerine elle besleme (şırınga ile) yapabilirseniz daha etkili olur. Varsa Sulphamezatin kullanabilirsiniz. Kuvvetli bir ilaçtır.

Dun neo teramisin aldim.fakat sulphamezatin daha etkili olur diyosaniz ondan aliyim ona benzer coxidinde kullanmistim.artik hangi ilaci verecegimi sasirdim kesin cozum diyormusunuz suanki diskisinin resminide atiyim

http://i.hizliresim.com/pz24DL.jpg

Son düzenleme:
Dun neo teramisin aldim.fakat sulphamezatin daha etkili olur diyosaniz ondan aliyim ona benzer coxidinde kullanmistim

Neo teramicin de kullanılabilir ama diğerlerine nazaran daha hafif bir ilaç. Ama önemli olan bu aşamada direkt kursağa vermek kuşun içmesini beklememek.

Neo teramicin de kullanılabilir ama diğerlerine nazaran daha hafif bir ilaç. Ama önemli olan bu aşamada direkt kursağa vermek kuşun içmesini beklememek.

Coxidin kullandim fayda etmedi simdi gidip sulfamezatin alicam insallah fayda eder.gunde kac kez kursagina veriyim ilaci.suyami katiyim yoksa katmadan direk agzinami veriyim ve olcusunude soylerseniz

Son düzenleme:
Yemek yemiyor veya az yiyiyorsa elle besleme maması yapıp ilacı onunla birlikte verebilirsiniz. Hem yemek yemiş olur hemde ilaç içmiş olur.Hazır elle besleme maması yoksa veya bulamazsanız sitede evde yapılabilecek elle besleme mama tarifleri var onlardan bakıp hazırlayın. 15-20 cc lik mamaya ben 1-2 damla ilaç ilave etmiştim.

Yemek yemiyor veya az yiyiyorsa elle besleme maması yapıp ilacı onunla birlikte verebilirsiniz. Hem yemek yemiş olur hemde ilaç içmiş olur.Hazır elle besleme maması yoksa veya bulamazsanız sitede evde yapılabilecek elle besleme mama tarifleri var onlardan bakıp hazırlayın. 15-20 cc lik mamaya ben 1-2 damla ilaç ilave etmiştim.

Elimde coxidinde var oda sulfamezatinle ayni degilmi.onu 3 gun kullandim fayda eder gibi oldu etmedi.suan coxidinmi veriyim sulfamezatinmi aliyim neo teramisine devammi ediyim ?

Elimde coxidinde var oda sulfamezatinle ayni degilmi.onu 3 gun kullandim fayda eder gibi oldu etmedi.suan coxidinmi veriyim sulfamezatinmi aliyim neo teramisine devammi ediyim ?

İçeriğinin aynı olup olmadığını bilmiyorum ama o da ishal için kullanılan ilaçlardan. Elinizde varsa kullanabilirsiniz. İnşallah şimdi daha etkili olur direk kursağa giderse

Geri