Karadeniz Pet

kuşum tuvaletini yapamıyor :(

• Konbuyu başlatan TOPRAK DENİZ
  • Başlangıç tarihi
T

TOPRAK DENİZ

Guest
yaklaşık 35 günlük bi muhabbet kuşum var bugun 2.günü yem yemeye bu sabah başladı galiba ama sanki yemi kırmadan yiyo yada yiyemiyo agzında görüyorum ama kabuk yok düşürüyo da olabilir agzından.birde demin poposunu yere sürtüyodu bide değişik ses çıkarıyodu tuvaletini yapamıyo galiba ne yapmalıyım :(

kuşunuzu elinize alıp kursağına bakın yem yiyip yemediğini kesin anlarsınız kursağı dolu ise yemiştir

siz genede her ihtimale karşı kabuksuz yem de verin

yavrularda değişik ses cıkması normal peki kafesin altında hiç mi dışkı yok ? kusun poposunu yere surtmesi poposuna yapışmış dışkıyı temizlemek için yapıyor olabilir

poposuna baktım şimdi baya dışkı kurumuş onları ılık suyla temizledim.yem bir iki tane kırıyo galiba.henuz iyi bilmiyo sanırım bitane mama var bende acaba onu sulandırıp mı versem nası yapcamıda bilmiyorum da

kusuna cok az yesıllık ver o duzeltır dıskıyı kabız olmus olabılır daha yeme yenı dustuyse sındırım sıstemı zayıftır cunku anne bıraz ogütüp yavrulara öyle kusar yemi bndan kaynaklıda olabilir acele etme düzelecektir annenin yanından ayırma kusu

kuş annesinden ayrı zaten:) mama veriyimmi sizce vericeksem nasıl hazırlanıyo suyla sulandırıp bi kaba koysam yermi acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:26 -->-> Daha önceki mesaj 11:25 --

quik kuş maması diyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:34 -->-> Daha önceki mesaj 11:26 --

yoksa sulandırmadan direk veriliyomu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:43 -->-> Daha önceki mesaj 11:34 --

yardımcı olcak kimse yokmu ??

resım paylaşırsan daha yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum mamyı görmeden bişey diyemem

mamanız bu ise bildiğim kadarı ile bu kuru mama bunu sulandırmadan direk verebiliyorsunuz mamanın üzerinde yazıyordur siz genede okuyun ona göre verin

wM84Q1.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

üzerinde hiçbişey yazmıyo şu ve ya bu şekilde verin diye

bu mamayı kuru şekilde üzerine az bir havuç rendeleyip verebilirsiniz ;)

içindekı sert şeyleri yiyebilirmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:57 -->-> Daha önceki mesaj 11:56 --

tamam teşekkür ederim:D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:58 -->-> Daha önceki mesaj 11:57 --

son bişey havuç yerine elma rendelesem olurmu:)

Geri