Karadeniz Pet

Kusum tüy döküyor

Rochefort

Yeni Üye
arkadaşlar kusu aldığımda 33 günlüktü doğalı yaklasık 2 aydır benimle birlikte kafasındaki tüyleri döktü biraz köklerini gördüm beyaz beyaz şeyler var ordan anladım hala tüy döküyor uçarken falan yada kafesine bakıyorum hep tüy kusum mutlu gayet hareketli sürekli benimle oyun oynuyor konuşuyor az önce oynarken kuyruğundan bi tane uzun parça düştü üzüldüm acıkcası.Aldığım yere sordum babamın yakın dostu sıcak aylarda tüylerini dökebilr normal dedi. Sizcede normalmi dışkılarına falan bakıyorum sürekli normal arada bi sulu onun dısında sorun yok yemini yiyor yorumlarınızı bekliyorum

kusunuz tuye girmiş olabilir.3 aylıktan itibaren yavaş yavaş yavru tüylerini atip yeni tüyler çıkarırlar. kafalarındaki çizgiler gider, tek renk olur kafası. eğer keyfi yerindeyse bi sıkıntı yoktur bence. normal bi dönemden geçiyor. kolay atlatması için banyo takın kafesine. ya da spreyle siz su sikabilirsiniz birkaç kere. yulaf ve b vitamini takviyesi iyi olur yeni çıkan tuylerin sağlıklı olması için.

kusunuz tuye girmiş olabilir.3 aylıktan itibaren yavaş yavaş yavru tüylerini atip yeni tüyler çıkarırlar. kafalarındaki çizgiler gider, tek renk olur kafası. eğer keyfi yerindeyse bi sıkıntı yoktur bence. normal bi dönemden geçiyor. kolay atlatması için banyo takın kafesine. ya da spreyle siz su sikabilirsiniz birkaç kere. yulaf ve b vitamini takviyesi iyi olur yeni çıkan tuylerin sağlıklı olması için.

kafasını tek renk olmaya başladı dediğiniz gibi banyo en yakın zamanda almayı düşünüyorum yulaf ve b vitaminini nasıl tedarik edebilirim.

Kuşunuz ilk tüy dökümüne girmiş olabilir.Eğer kafasında fotoğraftaki gibi sert kalın tüyler varsa korkulacak bir şey yok.
NOT=SİZİN KUŞUNUZUN KAFASINDAKİ SERT KALIN TÜYLER FOTOĞRAFLARDAKİ GİBİ ÇOK FAZLA OLMAYABİLİR.

mauser03.jpg

d_liriel_c_0041.jpg

mauser02.jpg

Petshoplardan ya da evcil hayvan malzemeleri satan sitelerden alabilirsiniz. Ben internetten aliyorum daha cok secenek var. petshoplarda ozellikle vitaminler konusunda pek iyi markalar yok.

fotodakilere yakın ama sert şeyler var kafasında
petshopdaki abi yakın dostumuzdur bu konuda titizdir her zaman kaliteli ürün satar o konuda bi sıkıntı yoktur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:21 -->-> Daha önceki mesaj 19:06 --

Kafesteyken kendini kaşıyor normalmidir sizce ?

Kuşunuz ilk tüy dökümüne girmiş olabilir.Eğer kafasında fotoğraftaki gibi sert kalın tüyler varsa korkulacak bir şey yok.
NOT=SİZİN KUŞUNUZUN KAFASINDAKİ SERT KALIN TÜYLER FOTOĞRAFLARDAKİ GİBİ ÇOK FAZLA OLMAYABİLİR.

mauser03.jpg

d_liriel_c_0041.jpg

mauser02.jpg

kusum gayet keyifli ama kafesindeyken özellikle akşamları falan kendini kaşıyor bu normalmidir bide cogu zaman dışkısı normal ama bazen sulu olabiliyor az öncede tek renk yaptı şaşırdım grimsi gibiydi ama normalde ne kuru ne cıvıktı bunlar normal dimi bide kendini kabarttıgı zaman tüysüz yerleri arttı iyice üzülüyorum öyle gördükce

[MENTION=16649]Rochefort[/MENTION] Akşamları tüylerini düzeltmek için kaşıyor olabilir korkmayın.Dışkısı ara sıra renk değiştirebilir.Kuşunuzun kafasında fotoğraflardaki gibi sert kalın tüyler varsa korkulacak bir şey yok.Eğer yoksa veterinere götürün.

[MENTION=16649]Rochefort[/MENTION] Akşamları tüylerini düzeltmek için kaşıyor olabilir korkmayın.Dışkısı ara sıra renk değiştirebilir.Kuşunuzun kafasında fotoğraflardaki gibi sert kalın tüyler varsa korkulacak bir şey yok.Eğer yoksa veterinere götürün.

şükürler olsun dediğiniz gibi kafasında sert şeyler var bana kendini sevdittirir kafasını falan okşarım hep ordan anladım elime battı nerden baksan allahtan mutlu tek tesellim o :D

şükürler olsun dediğiniz gibi kafasında sert şeyler var bana kendini sevdittirir kafasını falan okşarım hep ordan anladım elime battı nerden baksan allahtan mutlu tek tesellim o :D

Sorun yok o zaman.En geç 2 haftaya kadar sapasağlam olur.

Geri