petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum tüy döneminde mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mediha sener tarafından 9 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Mediha sener

Beğenileri:
    1
    [​IMG] lütfen yardım edin önceki haline bakılırs biraz bitkin gibi hali var ve kaç aylık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:59 -->-> Daha önceki mesaj 17:49 --

arkadaşlar lütfen yorumlarınızı bekliyorum

#1 Mediha sener, 9 Aralık 2015
    Son düzenleme: 9 Aralık 2015
  2. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
    Tüy dökümüne girmiş mama vitamin takviyesi yapin imzamda konu mevcut

3. Mediha sener

Beğenileri:
    1
    hasta diyenler oldu korktum 4 gün önce eş almıştım ve ondn ayırmak zorunda kaldım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:11 -->-> Daha önceki mesaj 18:05 --

eşleri geri birleştirmelimiyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:41 -->-> Daha önceki mesaj 18:11 --

Arkadaslar lutfen cvpler verin

#3 Mediha sener, 9 Aralık 2015
    Son düzenleme: 9 Aralık 2015
  4. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    3 4 aylık gibi dişi. Bence kuşunuzu iyileştirdikten sonra birleştirin. Tüy de mi anlayamadım ama göğüs tüyleri tamamlanmamış gibi.

5. Mediha sener

Beğenileri:
    1
    20 gune ykindir boyle 2 aya ykindir bakiyorum

6. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Stresten yolmuş olabilir mi? Hiç dikkatinizi çektimi böyle bir durum. Kafasında diken diken tüyler yok ki tüy dökümü diyeyim. Üreticiler daha iyi bilir biraz bekleyin derim.

7. Mediha sener

Beğenileri:
    1
    Hic fark etmedim ama cok hareketliydi ya gercktn korkmaya basliyorum ona zarar glmesini istemm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 19:03 --

AcabA tanidiginizi bu konuya yonlendirseniz

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bence stres yapmis birlestirmeyin 2ay kadar ayri kalsinlar

9. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    kuş tüyde deil hatta anne tüyünü bile atmamış daha.gögus tuylerı banada seyrek gıbı geldı fakat ısnanıp tam anlamıyla kurumayan tüylerde butip göruntuler olabiliyor.sürekli bu sekildemi gogus tuyleri.

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Kuş tüyde değil. Stresten yolmaya çalışmış olabilir. Kuş daha küçük 4-4,5 aylık kadar. Ama çok bakımsız ve zayıf maalesef. Mama, vitamin ve probiyotik takviyesi yapmalısınız.

11. Mediha sener

Beğenileri:
    1
    Arkadaslar birsuru vitamin ve mama takviyesi yapiorum rahatsz olmasinlar diye sobayi yakip odanin kapisini ortup yalniz birakiyorum ama kusum yerinde durmuyo hareketli ailem kus tuy dneminde diyolar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:01 -->-> Daha önceki mesaj 19:00 --

Dokulen kisimlar daha fazla dokuldu bgn

12. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    vitamın ve mama takvıyesı yapıysn ama verdıgın vıtamın 3 5 liralık vıtamın ıse yarardan cok zarar verecektır kuşa.kullandıgın mamanında ıcerıgı onemli.
    sobanın yanında asla bırakmayın kusu en buyuk hatalardan bırıdır.hatta kömür sobalı bır odaysa kesınlıkle bu odada bulundurulmamalıdır kuş.ani sıcaklık değişikliklerinden dolayı kuş devamlı tüydegısımı yasar ve uzun süreler boyunca tuyden kurtulamaz.ayrıca anı sıcaklık degısıklıgı kuşu cok kısa sürede hasta eder.kuşun bulunması gereken yer sabıt sıcaklığı olan yerlerdir.sureklı sıcaklık dusus ve artışları en buyuk sorunlardan bırısıdır.
    muhabbet kuşları sürü halınde yasadıgı içinde uzun süre yalnz kalan kuşlarda stres görunur.
    tuy dokulmesıyle ilgili olarakta kusun kanat ve kuyruk resımlerı olan bır resım yuklerseniz yorum yapmam daha kolay olacak

13. Mediha sener

Beğenileri:
    1
    sitresden döktüğünü söylüyolar tuylerini şimdi daha fazla dökmüş durumda

14. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    1 aylık dişi tuye girmiş mama takviyesi yap avisol B al bide suya damlat

15. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    bu konuyla alakalı bir sorum var 2 buçuk aylık bir erkek kuşum var benim odada kalıyor fakat ben odada fazla durmuyorum sadece onunla ilgilenmek için günde 1-2 saat giriyorum oda normal sıcaklığında ne çok soğuk ne çok sıcak yani ben kazakla üşümüyorum diyeyim kuşum kafesinddede bir ampül takılı ama odaya gittiğimde günde 1-2 saat kafesten çıkarıyorum yani zaten oda çıkmak istiyor durmuyor sonra kafese geri koyuyorum ama illa ki bir değişim yaşıyor tabii kafeste ampül var çünkü 1 aydır bir şey olmadı gibi fakat eğer ölümcül bir sonuca neden olacaksa dört taklada atsa çıkarmayacağım kafesten.

Sayfayı Paylaş