petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum tüyden çıkamadı yardım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Özcan tarafından 21 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    arkadşlar 20 gün den fazla olmuştur 3 4 aylık devamlı tüy değiştiriyor kafasında devamlı tüy kapsülleri var neşesi falanda yerinde yni niye çıkamadı hala ne yapmalıym.

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Tüy değişimi uzun surebilir Yulaf ve mama ile daha kolay çıkar sıcak odada kalsın ve banyo yapsın.

3. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Tek başına yem ile bu yollarla kuşunuz tüyden çıkamaz.
    Ek gıdalar vermelisiniz.Resul hocamın dediği gibi sıkıntıdan kolay kurtulursunuz.
    Odayı bol bol havalandırın.

4. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Bu arada B vitamini Verirseniz daha kolay çıkar Birisi nekton bio önermişti Kimdi hatırlamıyorum :) işe yarar nekton sonuçta :D :D

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Ortamın sıcaklığı devamlı değişiyorsa,yağlı tohumların oranı fazla tutulursa kuşların tüye girmeleri sıklaşır. Diyetlerine dikkat edilir ve ortam sıcaklığı sabit tutulmaya çalışılırsa kısa zamanda tüy değişimi atlatılır.

6. BERK COSKUN

BERK COSKUN New Member

Beğenileri:
    0
    Ortamdaki hava surekli degisiyorsa kuslar sk sk tuye giriyormus onada dikkat etmek lazim ben yerini degistirdim kusun bakalim ne olacak.

Sayfayı Paylaş