Karadeniz Pet

Kuşum Tüylerini Yoluyor !

• Konbuyu başlatan hsnsafat
  • Başlangıç tarihi
H

hsnsafat

Guest
Arkadaşlar merhaba . Yaklaşık 10 yaşında muhabbet kuşum var . Son zamanlar da tüylerini çok fazla yolmaya başladı özellikle popo kısmında . Fotoğraftan daha net anlayacaksınıdır sanırım . Stres vb. bir sorun old. sanmıyorum yani kafesi devamlı açıktır istediği zaman girip çıkar , evin tüm odalarında dolaşır bizimle beraber sofrada oturur vs. vs. Tüy kopormanın alışkanlık yapma ihtimali var mı acaba ? Ayrıca tüylerini baktığımda siyah tüyler görüyorum hafif çekme ile hemen kopuyorlar ve çok kısalar. Önerileriniz nelerdir? Yakınlarımda ev hayvanları üzerine veteriner malesef yok ...

Acı spreyler var geçene kadar kullanabilirsiniz.

kuşlarda tüy yolma çoğunlukla stresten kaynaklanıyor. Evinizde başka bir hayvan besliyorsanız ondan rahatsız olmuş olabilir, ondan uzaklaştırın. İlgi veriyorken birden ilgi vermeyi kestiyseniz de olabilir. Daha fazla ilgi gösterin. Bir çok nedeni olabilir. Çeşit spreyler kullanarak önlemeye çalışın. En kısa zamanda iyileşmesi dileğiyle...

Bol bol vitamin takviyesi yapın vitamin eksikliğindende yapabiliyorlar bazen.

Normalde kendisiyile çok ilgilenirdim . Üniversiteye gittiğim dönemde evde yalnızlık çekti zaten koparlayam o zaman başladı ancak son dönemlerde oldukça artırdı. O yüzden alışkanlık olabilir mi diye düşündüm.

Acı spreyler var demişsiniz .. Kuşcularda satılıyormu acaba bunlar önerdiğiniz bir marka var mı ?

Biyolojik olarak konuşulmalı fakat bana göre yalnızlık

Masallah Allah uzun omur versin kusunuza
Ancak bulundugunuz yerde olmasa bile; uzakta da olsa bir hekime gidip gostermelisiniz..
Karni falan agriyor o yuzden yapiyor olabilir...
Rahatsizlik varsa yaparlar
Once hekim gormeli diyorum ben..
Kac yillik kusunuzmus masallah; yanlis bir ilac kullanimi yuzunden kaybetmenizi istemem..
Ezbere lutfen ilac kullanmayin
Gecmis olsun

Geri