Karadeniz Pet

Kuşum uçamıyor kanatları kesilmiş?

Celil ALPAY

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar yeni aldigim kuşum ucamiyor. Kanatlari resimdeki gibi. Kesilmis olabilirmi?? Yoksa çekilmiş de yenimi çıkıyor?? Ne yapmam lazım

923145ba48820cd821c49047ec56767e.jpg

Mobilden gönderildi.

Kesikten çok çekilmiş veya düşmüş gibi duruyor

Düzelirmi? Ne yapmalıyım?

Mobilden gönderildi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:06 -->-> Daha önceki mesaj 12:38 --

guncel arkadaslar

Kuşun tam fotoğrafı olmadığından bişey diyemiyorum ama çekildiyse veya bir hastalıktan olmadıysa düşme tekrar çıkar

varmı başka yorum yapacak?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

Konu güncel

Mobilden gönderildi.

SIKINTI YOK Odüzelir

Kesilmiş ise yenisi gelmesi icin tüyleri cekmek mi gerekir??

Mobilden gönderildi.

varmı başka yorum yapacak?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:15 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

Konu güncel

Mobilden gönderildi.

zaten cvp verilmiş kuşların kanaltları zaman içinde yenilenir uzun süre güvercin besledim şimdi muhabet kuşu besliyorum kanatlarının değişmesi düşmesi normal fakat bir hastalığı yoksa veya kasten çekilmemişse düşen kanatlar uçmasını engeleyecek kadar çok olmaz siz gözlemleyin normalde güvercinlerde 8-10 gün sonra kanatları kökten patlar tekrar çıkmaya başlar muhabbet kuşlarında bu zamanı bilemiyorum daha önce başıma gelmedi.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] [MENTION=8503]Atılım BUKAĞIKIRAN[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:32 --

zaten cvp verilmiş kuşların kanaltları zaman içinde yenilenir uzun süre güvercin besledim şimdi muhabet kuşu besliyorum kanatlarının değişmesi düşmesi normal fakat bir hastalığı yoksa veya kasten çekilmemişse düşen kanatlar uçmasını engeleyecek kadar çok olmaz siz gözlemleyin normalde güvercinlerde 8-10 gün sonra kanatları kökten patlar tekrar çıkmaya başlar muhabbet kuşlarında bu zamanı bilemiyorum daha önce başıma gelmedi.

Teşekkürler

Kesilmiş ise yenisi gelmesi icin tüyleri cekmek mi gerekir??

Mobilden gönderildi.

fotoda kesik gibi durmuyor ama kesikse kanatlar uzamaz zaman içinde dökülüp kendini yeniler ama bu zaman 1 seneyi aşabilir çünkü hepsi birden dökülmez sırayla olur .
muhabet kuşunun da kanat tüylerini çekmenizi tavsiye etmem kanadını kırabilirsiniz .

fotoda kesik gibi durmuyor ama kesikse kanatlar uzamaz zaman içinde dökülüp kendini yeniler ama bu zaman 1 seneyi aşabilir çünkü hepsi birden dökülmez sırayla olur .
muhabet kuşunun da kanat tüylerini çekmenizi tavsiye etmem kanadını kırabilirsiniz .
Cevap için teşekkürler

Mobilden gönderildi.

Geri