Karadeniz Pet

kusum ucmuyor neden acaba

ÖZKAN KOYUNCU

Yeni Üye
resimleri ekledim kususmu saldıgımda en fazla 20 cm yukseliyor ve dusuyor ucmayı bırak havada bile kalamıyor kuyrugunda bir gariplik var. acaba ondan mı yardım edermisiniz?

kanadı eksik dostum görmüyor musun ? ucurma bu kusu iyileşene kanat gelene kadar yeni mi aldınız

Kuş çok bakımsız yemini vitamini verin kusu izleyin kanat gelip yoluyor mu? gelmiyor mu

ben avivit kullanıyroum forumda farklı vitamin kullanan çok arkadasımız var

Hangi lanet olasi insanlar kalkip kusun kanatlarini kesiyor..

Bana gecen sene bir albino verildi onunda kanadi kesikti , hatta 11. ayin sogun havasinda balkonda tek basina kafeste tutuluyordu.. Acidim zorla aldim kendi evime götürdüm...

Sonra gördümkü kanatlari kesilmis ucamiyor.. Ayrica kanadi kesilmis diye kendimi yolup cikariyor yoksa ne oluyorsa kanatlari ara sira teker teker cikiyor ve cok kanli bir dönem geciriyor... Kanatlari kafese carpinca kanama oluyordu hep..

Bu zorlu dönemi atlatti ve kanatlari yeniden cikti ve sonradan ucabildi.

Kimbilir kuscagiz ne kadar acilar cekti. Ayrica saniyorum ki kanatlarini kendi cekip koparmaya calisiyordu.. Yani her zaman düsündügünüz gibi kendi dökülür ve tekrar cikar mantigi yok bu iste..

Kuslarin kanatlarini kesinlikle kesmeyin.

İyi de nereden anladınız hemen kuşun kanadı kesilmiş mi?Ben sadece 2. fotodan kanadının birinde tüylerin eksik olduğunu ve üstte de dedikleri gibi biraz bakımsız kaldığını görüyorum.Tüydeyse o eksiklikler olağandır.Aslında fotolar üzerinden bunu söyleyecek kadar bilgim yok.Öncelikle sıkıntısının ne olduğunu netleştir ki yanlış uygulamalar olmasın.O sebeple aydınlıkta çekilmiş daha net fotolar göndermenin daha iyi olacağını düşünüyorum.Tüylerinin gelişimi için bildiğim kadarıyla b vitamini ve kalsiyum gerekli. Birçok besinde bulunuyor.Burada yulaf öneriyorlar ben de yulaf veriyorum, çok da seviyor. Birde çimlendirme yemleri var sonra ruşeym var bunlarda tüy gelişimini destekleyici diye biliyorum.Bunlar sitede mevcut bilgiler. Biraz baınıp araştırsan yararlanırsın diye düşünüyorum. Vitamin kompleksi kulanacaksan da rasgele alma. Hatta araştırmadan bir şeyi kullanma. Tavsiye ettikleri vit. komplekslerinden biri de aminosol aklında bulunsun. İlginle inşallah kendini toparlayacaktır diye umuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:42 -->-> Daha önceki mesaj 20:40 --

He kalamar kemiği gaga taşı ve mama takviyesini de unuymayalım. Bunlar düzenli iyi bir bakım için mihenklerdir.

verdiğiniz bilgiler cok degerli hepinize teşekkur ediyorum. kusun yeni resmini cekip koyacagım. daha net anlasılır. takip edip buradan yazacagım.

Geri