Karadeniz Pet

kuşum ve kafesi (resimli)

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
merhaba arkadaşlar ben de yaklaşık bir buçuk iki aylık erkek bir muhabet kuşu var.
bir haftadır bende. aldığımdan beri kafesine alıştı bir sürü oyun yapıyor taklalar atıyor falan ötmeye başladı. uzun uzun vıcır vıcır konuşuyor kendi kendine. bugün bir kaç saat önce sıcaklardan ötürü gidip bir banyoluk aldım. kafesine takarken saldım ki korkmasın diye ama gelip gelip kafesin üstüne kondu ben de takır tukur uğraşırken korktu heralde. bir de bu banyoluğa girer mi bu korktu çünkü içine falan marul koydum ilgisini çeksin diye ama şimdi de kafese girmez oldu sessizce duruyor üstünde. çıkartayım mı? ayrıca resimlere bakarak kafesin düzeni hakkında yapacağınız önerilere de açığım. ilk resimde ki eski banyoluğu ona yanaşmadı bile. sonra ki bugün aldığım. şimdiden teşekkürler.

rrmgf.jpg
[/url][/IMG]

rrmn5.jpg
[/url][/IMG]

rrn56.jpg
[/url][/IMG]

Hahah çok tatlı Allah bağışlasın alışır bişey olmaz yarına ertesi güne kalmadan merak eder bakar :)

Plastik tünekler yerine ahşap tünekler daha da iyi ahşap tünek kullan daha sağlıklı

yahu girdi kafese sadece kenarına çıkıp su içiyor banyoluktan. içindeki marulu kemirdi falan. suluğunu unuttu. suluğunda ki gibi iyi su banyoluktaki de ama vitamin falan koymamıştım içine. suluktan içmez mi ki bir daha? banyolukta ki suyunada mı vitamin damlatsam acaba? yoksa çıkarsam mı?

Yani kardeş bizimde elimizden bir şey gelmiyor ki :D Sen elinden geleni yapmışsın demek ürküyor hayvan. Onun yerine şu fıs fıs şeklindeki şeylere su doldurup kuşunu serinletmeye çalış.

Edit: Kafesin büyüklüğünü sevdim. Tek kuş olmasına rağmen rahatça hareket edebilceği boyutta görünüyor. Tünekleri de değiştirsen cillop gibi olur.

Geri