Karadeniz Pet

Kuşum ve zili

denizdeniz

Yeni Üye
Öncelikle merhaba, 3 aydır birlikte yaşadığımız kuşumun kafesinde asılı renkli halkalı ve ucunda zil olan bir oyuncağı var. Oyuncağı severdi ama son 1 haftadır zile baya bir ilgi duymaya başladı. Kafesi açtığımda bile biraz dışarıda kalıyor, 10 dk sonra kafese kendi kendine girip zile gaga atıyor. Özellikle zilin üstünde sümüksü bir sıvı bırakıyor. Yıkayıp tekrar taktığımda 1-2 saat içinde tekrar sümüksü sıvı halde buluyorum. Hasta olduğunu düşünmüyorum. Gayet canlı. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Not: zilin temiz ve kirli haldeki fotoğraflarını ekliyorum.
image.jpg image.jpg image.jpg

Kuş erkek ise zilde kendi yansımasına kur yaparken veya yedirmeye çalışırken çıkmış sıvılar olabilir.

Sn. Uğur Genç kuş erkek evet. Oyuncağı çıkarmalı mıyım? Onu sevgilisi mi sanıyor?

Kur yapıyorsa eğer kötü bir yöntem :)
Tek olan erkekler en çok zili oyuncaklara ilgi gösterirler ama zili çıkarsanız bile suluğa yemliğe önüne gelen herşeye kur yapacaktır. Onunla mutluysa ve eş almayı düşünmüyorsanız zili kalabilir bence.

Kur yapıp yem kusmaya çalışıyordur sıvılar ondan kaynaklı bi zarar vermez çıkarmanıza gerek yok

Eş almak istemiyorsanız çıkarmayın.Erkek ve eğitimli kuşlar böyle oyuncakları severler.

Geri