Kuşum yana düşüp duruyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Büşra meryem tarafından 6 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. Büşra meryem

Büşra meryem Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Öncelikle herkese merhaba!
    Son 3 gündür muhabbet kuşumda yaşadığım bir sorun var.
    Kendisini iki ay önce, 2 aylık iken aldım. Hasta sattı adam. Olsun, bakarım dedim ve baktım. Göğüsü keskindi. Kuruma hastalığı diye geçiyor. 2 aydır güzel bir şekilde kafesinde yaşıyor idi. Ta ki şu son 3 güne kadar. Sorunum şudur; Kuşum ayakları üstünde duramıyor, sola devrilip duruyor. Veterinere anlattım boynunu çıkaralım, acı çekiyordur, dedi. Kuşçuya gittim, veterinere götür dedi. Velhasıl kelam, bu durumu yaşamış, görmüş birisi varsa bana yardım edebilir mi?

2. gamze arat

gamze arat Profesyonel

Beğenileri:
    65
    geçmiş olsun. salmonella hastalığını bi araştırın. sallabaş olarak da araştırabilirsiniz.. bahsettiğiniz gibi bi durum salmonellada oluyor diye biliyorum. beyaz kağıt üzerinde net dışkı fotoğrafı ve kuşun fotoğrafını paylaşırsanız bilen arkadaşlar daha yardımcı olabilir.

Büşra meryem bunu beğendi.
  3. Büşra meryem

Büşra meryem Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Buyrun

Ekli Dosyalar:

4. Büşra meryem

Büşra meryem Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Dediğinize zamanında bakmıştım. Lakin benim kuşum gibi hiçbiri devrilmiyor, sadece kafalarını değişik bir şekilde sallıyorlar. Benim kuşum iki kez değil, tek bir kez sallıyor. Sallamakta denemez doğrusu. Kafasını yana çevirip duruyor...

5. Yağmur-milka

Yağmur-milka Profesyonel

Beğenileri:
    93
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Kuşunuz çık hasta görünüyor :( dışkısıda normal değil cereyan da kalmış olma ihtimali var mı

6. Büşra meryem

Büşra meryem Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Hayır, o ihtimal yok :( Özellikle, üşümesin diye, kaloriferin yanına koydum... İlaç veriyorum, mantar ilacı ama ne çare.

7. gamze arat

gamze arat Profesyonel

Beğenileri:
    65
    öncelikle uzman değilim sadece okuduklarımla yardımcı olmaya çalışıyorum. bildiğim kadarıyla salmonellanın ileri dönem belirtilerinden birisi sallabaş dedikleri durum. kafa sürekli ritmik bir şekilde sallanıyor mu bilmiyorum. her kuşta farklı bi şekilde ortaya çıkabilir. ama kafanın sürekli bi tarafa doğru döndüğünü biliyorum. kuş hep bi yöne doğru bakar, hep aynı tarafa devrilir. uçması ,yürümesi, yemesi bozulur bu yüzden. başka anlattığınıza uygun herhangi bir hastalıkla alakalı bilgiye denk gelmedim malesef. bence mantar ilacı da vermeyin çünkü hastalığını bilmiyorsunuz. geçmiş olsun

#7 gamze arat, 6 Aralık 2018
    Son düzenleme: 6 Aralık 2018
  8. Yağmur-milka

Yağmur-milka Profesyonel

Beğenileri:
    93
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Veteriner fakültesi gibi bir yere götürme ihtimaliniz varsa ya da İstanbul’da sadece kuş la ilgilenen veterinerler var oralara götürme ihtimaliniz varsa bir araştırın durumu gerçekten iyi değil

9. mutluş

mutluş Profesyonel

Beğenileri:
    83
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Bence yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kuşlar konusunda uzman veteriner şart.istanbuldaysanız bir yer tavsiye edildi ama kendim gitmedim henüz.veterinerlik fakültesinde de daha iyi sonuç alırsız diye düşünüyorum.kuşun durumu iyi değil.forumdan bir cevap çıkana kadar ölebilir.

10. Büşra meryem

Büşra meryem Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Ah, keşke getirebilsem :(. Getirdiğim zaman boyun çıkarma önerdiler... İnternetten her yere baktım. Sadece benim kuşumun durumunda olan, başka bir kuş videosu gördüm. Yorumlara baktım kimse bilmiyor. Yabancı kaynaklardan araştırmaya çalışıyorum şimdi.

11. Büşra meryem

Büşra meryem Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Yukarıda dediğim gibi getirme imkanım yok. Ve son dediğinize üzülerek katılıyorum...

12. Büşra meryem

Büşra meryem Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Teşekkür ediyorum...

13. Ali Ergün Türköz

Ali Ergün Türköz Site Bağımlısı

Beğenileri:
    17
    Yer:
    Bolu
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Öncelikle geçmiş olsun, bir kaç sorum olacak. Muhabbet kuşunuz için B vitamini kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız eğer suluğa kaç damla damlatıyorsunuz öğrenebilir miyim? Cevaplarınıza göre sizi yönlendireceğim.

Sayfayı Paylaş