Karadeniz Pet

kuşum yem kıramıyor

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
s.a arkadaşlar kuşum annesinin yanından alınmak üzereyken ben aldım yem kırabildiğini söylediler ama geldiğinde yem kıramıyordu.1 hafta ağzına az sulandırılmış biisküvi sıkarak besledim şırınga ile şuandada hala bisküvi yumurta karışımı mama yiyor ama ben sıkmıyorum kendi şırınganın ucundan yiyor. bana geleli 2 hafta oldu işte ve hala yemle uğraşmasına rağmen kıramıyor uzun kanarya yemlerini arıyor onuda kırıyor tanesini düşürüyor ve sürekli bisküvi istiyor benim sorum yakında yeme alışırmı hiç yemiycek diye endişeliyim yem harici herşeyi yiyor kafesin dibine yemde serili bilen kişilerden cevap bekliyorum.teşekkürler.

Kabuksuz yem verdiniz mi?

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

kabuksuz yem ile normal yemi karıştırıp veriniz kabuksuzu yerken normal yemi kırmayı öğrenebilir

kabuklarını ayıklayıp vermeyi denedim ama onlarıda un ufak ediyor bu seferde ayıklamaya çalışıyor yuttuğunu sanmıyorum bisküvinin içine koydum onları ayıklıyor yemiyor.elimden tane ile veriyorum düşürüyor.

Kabuksuz yem alın siz normal yem ile karıştırıp kafesin tabanına dökün.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:14 -->-> Daha önceki mesaj 19:12 --

Resmi varsa kuşunuzun daha iyi olur ama aç kalınca doğal olarak öğrenir kırmayı.

teşekkür ederim onu öğrenene kadar bisküvi vermemelimiyim acaba çok uzun süre aç kalmayacak şekilde yemle daha uzun süre uğraşması için

Bence vermeyin zaten kafesin dibinde olur bir müddet yemleri karıştırın öğrenir kendi kendine takip edin uzaktan.

eninde sonunda yem kırmaya alışır aslında bu sizin için şans sizi annesi gibi görecektir bir süre daha şırıngaya devam edin ama kafesinde dal darı bulunsun kırmızı olanlar daha küçük taneli bulabilirseniz kırmızı dal darı temin edin

o nedir tam olarak bilmiyorum .endişem şu aynı yaşıt kuşlar kırıyor bu kıramıyorum hiç yem yemeyecek die korkuyorum

bence işine gelmıyor yem kırmak nasılsa veren var :) aspur ve dal darı yı kafesın tabanına yayın elbet yıyecektır tabi siz daynabılırsenız sırınga ile mama vermemeye

murat abinin de dediği gibi işine gelmiyordur :) ama her kuş gibi o da öğrenecek meraklanmayın.Dal darı kuş yeminin dal halinde olanıdır petshoplarda bulabilirsiniz yoksa internetten sipariş verebilirsiniz paketi 6-8 tl arası bişey di yanlış hatırlamıyosam

teşekkür ederim dayanamıyorum :) ama doysada illa uğraşıyor o yemle öğrenicek sanırım az önce 5-6 tane kırdı .sağolun.

Tebrikler :) siz yinede dal darı alın çok sevecektir

kabuksuz yem ile karıştırıp verin bende de aynı problem vardı alıştılar.

maşallah çok tatlı kuşunuza aspur (kanarya yemi) alın bi zaman onu rahat kırabılır sonra ak darı fılan kırabılır.

Geri