Karadeniz Pet

Kuşum yem kusuyor. Yardım ! (Video)

siyahi

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum arasıra ağzından bir iki tane yem çıkartıyordu normal karşılıyordum. Biraz önce yaklaşık 5-6 dakika boyunca videoda görüldüğü gibi yem çıkarttı. Kusmadan 1 saat önce durgunlaşmıştı, uyku halindeydi. Kustuktan sonra da aynı durgunluğu devam ediyor. Biraz yem yedi ve çok neşesiz. Yarın Veterinere götürmeli miyim ne yapmalıyım yardım edin?

Video; http://m.youtube.com/watch?v=MDRodn-VBtQ

Bir kaç tanede resim koyuyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:13 -->-> Daha önceki mesaj 00:11 --

Levent bey, umarım öyledir. Hasta gibi geldi bana.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:13 --

Levent bey, umarım öyledir. Hasta gibi geldi bana.

Arkadaşlar kuşum arasıra ağzından bir iki tane yem çıkartıyordu normal karşılıyordum. Biraz önce yaklaşık 5-6 dakika boyunca videoda görüldüğü gibi yem çıkarttı. Kusmadan 1 saat önce durgunlaşmıştı, uyku halindeydi. Kustuktan sonra da aynı durgunluğu devam ediyor. Biraz yem yedi ve çok neşesiz. Yarın Veterinere götürmeli miyim ne yapmalıyım yardım edin?

Video; http://m.youtube.com/watch?v=MDRodn-VBtQ

benim kuşumda dün böyle oldu hatta daha kötü acaba çok yemekten mi? benimki kusmadan önce çok yemişti ama hepsini geri çıkardı. umarım hasta değillerdir

Sizin açtığınız konuyuda yeni gördüm. İnşaallah ciddi bir problem değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:28 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

Bu durumla daha önce karşılaşan kimse var mı?

Bence veterinerin görmesi en güzeli geçmiş olsun

Yem yiyor ve dışarda uçup hareket ediyorsa kusma olabiir ama bu kadarını görmemiştim sindirim sorunuda olabilir

Dediğim gibi bir uzman görse iyi olur hayırlı geceler

Sizin açtığınız konuyuda yeni gördüm. İnşaallah ciddi bir problem değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:28 -->-> Daha önceki mesaj 00:19 --

Bu durumla daha önce karşılaşan kimse var mı?

Ben aynısını yaşadım 1 kaç hafta önce. Aynı şekilde kafasını savurup her yeri yem etmişti. Bir sonraki günde öyle kustu fakat daha sonraki günler sadece gagasından çıkarmaya başladı kafasını sallamadan. Suyuna limon damlattık , bir şey olmadı. Sorduğumuzdada yanlış yediği birşeyi çıkarttığı söylendi. Bi kaç gün sonra iyleşir merak etmeyin. Yani benimki öyle oldu artık hiç kusmuyor ve gayet canlı Maşallah. Tabi sizinki çok durgunsa bi veterinere götürün

Daha önce ben 3 kuşumda bu durumla karşılaştım 2 sini maalesef kaybettim, birimi kurtarabildim. Bu durumun bir çok sebebi olabiliyor örneğin: Çok uçma, kuş kumu eksikliği, kursak iltihabı,e coli... En iyi sonucu kuşlardan anlayan bir veterinere götürmenizi öneririm.

Bende erkek kuşum da böle bir durum yaşadım. O zaman tabi benim kuş ben farketmeden salçalı makarnadan yemişti biraz fazlada yemişti o zaman yediği tüm şeyleri çıkarmıştı. Yemlerinizi kontrol edin, mama veriyorsanız dokunan bir şey olabilir. Benim tahminim verilen yemde ona dokunan bir şey var. Bide kuş yavru daha.

Biraz Önce yine aynı şekilde yem kustu. Kuşlardan anlayan veteriner bulamadım kaldığım ilçede. Kanatlı hayvanlardan anlamıyoruz diyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:28 -->-> Daha önceki mesaj 11:26 --

Daha önce ben 3 kuşumda bu durumla karşılaştım 2 sini maalesef kaybettim, birimi kurtarabildim. Bu durumun bir çok sebebi olabiliyor örneğin: Çok uçma, kuş kumu eksikliği, kursak iltihabı,e coli... En iyi sonucu kuşlardan anlayan bir veterinere götürmenizi öneririm.

2-3 gün önce yemi bitmişti. Farklı bir yem aldım. O yüzden olabilir mi yani. Eski yeminden alıp değiştireyim hemen.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:31 -->-> Daha önceki mesaj 11:28 --

Veterinerin bir tanesi dedi ki ; ''Suyuna maden suyu kat, hazmı kolaylaştırsın, zararı olmaz...''

Sizce bu mantıklı mı?

Biraz Önce yine aynı şekilde yem kustu. Kuşlardan anlayan veteriner bulamadım kaldığım ilçede. Kanatlı hayvanlardan anlamıyoruz diyorlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:28 -->-> Daha önceki mesaj 11:26 --

2-3 gün önce yemi bitmişti. Farklı bir yem aldım. O yüzden olabilir mi yani. Eski yeminden alıp değiştireyim hemen.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:31 -->-> Daha önceki mesaj 11:28 --

Veterinerin bir tanesi dedi ki ; ''Suyuna maden suyu kat, hazmı kolaylaştırsın, zararı olmaz...''

Sizce bu mantıklı mı?
O zaman kuş kumu yoksa kuş kumu koyun, bide üçgün boyunca suluğuna mercimek büyüklüğünde vitaform yada neo teramycin verebilirsiniz. Bunların içinde hem antibiyotik hem de vitamin var. Ben ilk başta bu şekilde tedaviye başladım. Yine daha iyi anlayanların önerilerini dikkate alabilirsiniz.

O zaman kuş kumu yoksa kuş kumu koyun, bide üçgün boyunca suluğuna mercimek büyüklüğünde vitaform yada neo teramycin verebilirsiniz. Bunların içinde hem antibiyotik hem de vitamin var. Ben ilk başta bu şekilde tedaviye başladım. Yine daha iyi anlayanların önerilerini dikkate alabilirsiniz.

Bu dediklerin eczanede mi satılır kuşçularda mı? Ya kaldığım ilçe küçük, bir iki tane veteriner var anlamıyoruz diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:46 -->-> Daha önceki mesaj 11:45 --

Ayrıca kuş kumu var ama hiç yediğini görmedim. Bazen kumu elime döküp elimden almasını deniyorum ama hiç almıyor.

Eczane ve veterinerlerde bulunur

Bu suyuna maden suyu katma hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Zararı olur mu?

Maden suyu = Mineral

zararı olacağını düşünmüyorum. fazla koymadığınız sürece tabii. Asit'i etkileyebilir.

Kursak mantari acilen müdahale lazim kurasagı şişik değil mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:21 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

Ben birkaç gün önce bir kus kaybettim bu yüzden çok acilen müdahale et kus en fazla 2 gün daha yasar sürekli böyle yapiyorsa

Geri