Karadeniz Pet

Kuşum yem kusuyor. Yardım ! (Video)

Kursak mantari acilen müdahale lazim kurasagı şişik değil mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:21 -->-> Daha önceki mesaj 19:20 --

Ben birkaç gün önce bir kus kaybettim bu yüzden çok acilen müdahale et kus en fazla 2 gün daha yasar sürekli böyle yapiyorsa

Sürekli bu şekilde değil ama 24 saat içinde 3 kere oldu. Kuşun neşeside hiç belli olmuyor. Bazen çok hareketli bazen çok durgun. Veteriner bulamadım, nasıl ne yaparak müdahale yapayım. Bunun arayışındayım zaten.

Uzman birisi değilim,sadece bende böyle bir şey yaşamıştım.
Kuş kumu kullanıyor musunuz ? kullanmıyorsanız eğer yemi öğütemiyor demektir.Bende kuş kumu ve içim rahat etsin diye başka bir yem kullanmıştım,sorun ortadan kalkmıştı.Umarım yavrunuz iyileşir :)

Kumu var, kalamarı var ama kullanmıyor sanırım. Yani hiç kum yerken göremedim. Kendim elimle yedirmeye çalışıyorum yine almıyor. Yemine karıştırmaya başladım bende.

Kardeşim benim kusumda oyle yapiyor ama eş istediginden olabilir kusum fenerbahce sunger topla oynuyor onu takip ediyor es gibi goruyor galiba agzindan yem cikarip ona birakiyor bazen elimede birakiyor ama durgun degil o yuzden bence de bi veterinere goturun bu arada masallah insallah bir seyi yoktur kusunuz cok tatliymis

Kardeşim benim kusumda oyle yapiyor ama eş istediginden olabilir kusum fenerbahce sunger topla oynuyor onu takip ediyor es gibi goruyor galiba agzindan yem cikarip ona birakiyor bazen elimede birakiyor ama durgun degil o yuzden bence de bi veterinere goturun bu arada masallah insallah bir seyi yoktur kusunuz cok tatliymis

Teşekkür ederim abican. Eş istediğinden değildir çünkü daha 2 aylık bile değil. İnşaallah düzelir yoksa çok üzülürüm.

İnsallah duzelir ben petshopa sormustum nie yapior die disi istiyor dediler baska yere gittim orda kum gerekiyor dediler kum aldim 1-2 kg falan baya yeter kusuma bitirdikce degistiriyorum

Bu kadar cok olmamakla beraber benim kusumda 2 aylik iken yapiyordu. Ben kumla isi cozdum. Farkli kumlar oluyor. 2 cesit alip kumluklara birak birini sever. Yemin ustune su icip hareket ettilermi yapiyordu ama buyuyunce gecti. Duzelir insallah

Benim arkadaşımın kuşu sürekli yem yiyordu sanırım obezlik vardı zaten yerli kuş olmasına rağmen baya tombul görünüyordu ve hakikaten çok yiyordu sabah kafesin dibini temizleyin öğlen gelin bidaha temizleyin o derece yiyip dışkılıyordu. Uçsun diye saldığımızda da2 tur dönüp yorulup kanatlarını açıyor kusmaya başlıyordu aynı bu şekilde bütün odanın içini yem yapıyor. Dikkat edin kuşunuz çok yem yemesin sık sık uçurun ve yeminin içine kuş kumu karıştırın hazmetmesine yardımcı olur.

Suluğuna bir iki damla limon damlatın. Her gün temiz olsun su yoksa pislenir.
Ayrıca kuş kumu alın.
İnternette gaga taşı yapımı var yumurta kabuklu gaga taşı yapın. Onun içine de kalamar kemiğiyle kuşkumu da koyun.

Ya yediği dokunmuştur ki bence sindirim problemi.

Bana da sindirim problemi gibi geliyor. İnşaallah düzelir dediklerinizi uygulayacağım.

benim kuşum da önceden kusardı neden bilmezdim ama aluşsın diye yem yediriyodum elimden birde kendisi yiyince fazla geliyodu kusuyodu çok yediğinden kusuyor olabilir ama ynede veterinere gidin derim
ayrıca yemi bitti farklı yem aldım demişsiniz o yemden oluyor bence o yüzden eski yemden alın o yemi kullanmayın

Son düzenleme:
Gecmis olsun kusun son durumu nedir. Duzeldi mi. Videodan fark ettigim kaderiyla. Yemler kabuklu cikiyor agzindan kusun. Oysa kuslar yem yerken kabugunu disari atmaz mi. Kabuk kirmadan yemis yemini.

benim kuşum da önceden kusardı neden bilmezdim ama aluşsın diye yem yediriyodum elimden birde kendisi yiyince fazla geliyodu kusuyodu çok yediğinden kusuyor olabilir ama ynede veterinere gidin derim
ayrıca yemi bitti farklı yem aldım demişsiniz o yemden oluyor bence o yüzden eski yemden alın o yemi kullanmayın

Gittiğim veterinerler kuşlardan anlamadıklarını söylediler, bir taneside maden suyu içirin dedi. Bu ne kadar mantıklı bilemiyorum. Dün eski yeminden aldım, aldıktan sonra daha kusmadı ama bir tuhaflık var gibi geliyor bana.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:15 --

Gecmis olsun kusun son durumu nedir. Duzeldi mi. Videodan fark ettigim kaderiyla. Yemler kabuklu cikiyor agzindan kusun. Oysa kuslar yem yerken kabugunu disari atmaz mi. Kabuk kirmadan yemis yemini.

Valla abican hiç dikkat etmedim kabuklu olup olmadığına. Güzel tespit yapmışsın, teşekkür ederim. Bir daha olursa ona bakacağım. Eğer öyleyse kabuksuz mu yem alsam acaba.

Gittiğim veterinerler kuşlardan anlamadıklarını söylediler, bir taneside maden suyu içirin dedi. Bu ne kadar mantıklı bilemiyorum. Dün eski yeminden aldım, aldıktan sonra daha kusmadı ama bir tuhaflık var gibi geliyor bana.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:15 --

Valla abican hiç dikkat etmedim kabuklu olup olmadığına. Güzel tespit yapmışsın, teşekkür ederim. Bir daha olursa ona bakacağım. Eğer öyleyse kabuksuz mu yem alsam acaba.

Valla abi videoya geri bak istersen yem kabuklu cikiyor. Kabuksuz yem var mi ki

dediğiniz gibi eski yemden alınca kusmamış eğer daha da kusmazsa yemdendir o zaman geçmiş olsun kumunu vitaminini eksik etmeyin hatırlatayım kum iri taneli olmasın yoksa ölebilir iç organlara zarar verebiliyor kullanmadan önce foruma sorun isterseniz

Öncelikle herkese yardımları için teşekkür ederim...

dediğiniz gibi eski yemden alınca kusmamış eğer daha da kusmazsa yemdendir o zaman geçmiş olsun kumunu vitaminini eksik etmeyin hatırlatayım kum iri taneli olmasın yoksa ölebilir iç organlara zarar verebiliyor kullanmadan önce foruma sorun isterseniz

Aynen abican, kuş kumu iri taneliydi. Mercimek büyüklüğü civarında falandı... Hiç yemiyordu zaten. Yemiyle birlikte kumunu da değiştirdim. İnce toz şekere benzer kumdan aldım. Biraz yemliğe kattım, birde ayrı bir kumluk alıp ona koydum. Gözlemlediğim kadarıyla yeni kumu yiyor. Şu an için sorun çözülmüş gibi görünüyor. Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
kur vs yaparken cıkarıyorsa yani kafa salalyarak kusuyorsa sorun yoktur .... ama durduk yere cıkarıyorsa kursak iltehapı ol bilir

kur vs yaparken cıkarıyorsa yani kafa salalyarak kusuyorsa sorun yoktur .... ama durduk yere cıkarıyorsa kursak iltehapı ol bilir

Kur yapmayla ilgisi yok abican. Kusmaz oldu diye yazmıştım ama 15 dakika önce yine kustu. Bir rahatsızlığı var kesin ama nedir, nasıl tedavi edilir bilemiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:34 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

Çıkarttığı yemler kabuksuz abican.

veterinere götür kursak iltehapı ola bilir

Geri