Karadeniz Pet

Kuşum yem yemıyor .s

• Konbuyu başlatan Aygül Yıldırım
  • Başlangıç tarihi
A

Aygül Yıldırım

Guest
kuşum 1-2 haftadır hasta ishaldi ateşi vardı daha öncede konu açmıştım bugun daha kötü olunca veterınere götürdüm antıbıyotık verdı suyuna karıştırdım ama ne yem yıyor ne su ıçıyor saat başı ben su ıçırıyorum parmağımla yem verıyorum ağzından dusuruyor yemlığı aşağı koydum ustune cıkıp yemıyor cay tabağına yemı koydum gagasını gezdirdi bıraktı :( ağzına şırıngayla mama mı vermelıyım .s

Geç saat olduğundan kimse cevap veremiyor sanırım. Çok bilgi sahibi degilim ama yazılanları okudugum kadarıyla haşlanmış patates öneriyorlar yedirebilirsen bir dene.

Ishal gibi vede ilerlemisse malesef kurtarilmasi biraz zor

yemını bıle yemıyor .s zorlaa ağzına mı verıyım oyle yapmakta ıstemıyorum :(

Agzins versende kusar kusunuz sicak yerde tut ilacini ver bekle

baska yapcak bısey yok mu daha 2 aylık ölcek dıye cok korkuyorum :(

Suyunu içmiyorsa ilacını nasıl alıcak ki kuş, bi kaç damla suyundan vermeyi dene agzına.

suyu yerde ama ben vermezsem içmiyor ağzına goturuyorum anca oyle içiyor

5 saat oldu sımdı olduğu yerde dondu duşcek gibi olcek mı :(

Hiç bi fikrim yok :( arkadaş patatesi agzına versende kusar dedi ama ben yinede denemen taraftarıyım çünkü ilacı denemişsin ölcek olması kuscak olmasından daha kötü

Şimdi biraz hızlı olmalısınız. Ne kadar erken tedavi ederseniz kurtulma ihtimali o kadar yüksek olur. Öncelikle kuşu 25-26 derecede tutun. Eczaneden temin edebileceğiniz Bemiks Kompoze 5 ml ampulün yarısın suluğa boşaltın(Yaklaşık 2,5 ml). Kuşun sudan içmesini sağlayın. 10 saatte bir yenileyin. Kuş kendini toparlarsa sadece kuru yem verin. Geçmiş olsun...

sabaha kadar dayanabilir mi bilmiyorum dayanırsa hemen veterınere goturucem bugun antıbıyotı verdi kullanalı 7 saat oldu ama dahada kotuleşti ayakta duramıyor kıpırdamıyor onun için :(( genvit vermiştik dün ve sabah o nasıl ? :S

antıbıyotık kullanırken bu soyledığınızıde versem sıkıntı olur mu ? v

Sadece söylediğimi verirseniz daha iyi. Sonuçta ilaçlar birleşince farklı reaksiyon gösterme ihtimalleri var.

herkese tesekkurler sabah ezanıyla kusum oldu :(:(:(:(:':)':)'(

konuyu yeni gördüm geçmiş olsun daha önce görseydim tavsiyelerim olurdu ama artık çok geç

Geri