petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum yem yemıyor .s

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aygül Yıldırım tarafından 12 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Aygül Yıldırım

kuşum 1-2 haftadır hasta ishaldi ateşi vardı daha öncede konu açmıştım bugun daha kötü olunca veterınere götürdüm antıbıyotık verdı suyuna karıştırdım ama ne yem yıyor ne su ıçıyor saat başı ben su ıçırıyorum parmağımla yem verıyorum ağzından dusuruyor yemlığı aşağı koydum ustune cıkıp yemıyor cay tabağına yemı koydum gagasını gezdirdi bıraktı :( ağzına şırıngayla mama mı vermelıyım .s

2. Sinan Altın

Geç saat olduğundan kimse cevap veremiyor sanırım. Çok bilgi sahibi degilim ama yazılanları okudugum kadarıyla haşlanmış patates öneriyorlar yedirebilirsen bir dene.

3. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Ishal gibi vede ilerlemisse malesef kurtarilmasi biraz zor

4. Aygül Yıldırım

yemını bıle yemıyor .s zorlaa ağzına mı verıyım oyle yapmakta ıstemıyorum :(

5. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Agzins versende kusar kusunuz sicak yerde tut ilacini ver bekle

6. Aygül Yıldırım

baska yapcak bısey yok mu daha 2 aylık ölcek dıye cok korkuyorum :(

7. Sinan Altın

Suyunu içmiyorsa ilacını nasıl alıcak ki kuş, bi kaç damla suyundan vermeyi dene agzına.

8. Aygül Yıldırım

suyu yerde ama ben vermezsem içmiyor ağzına goturuyorum anca oyle içiyor

9. Sinan Altın

İlk ne zaman içirdin ilaçlı suyu

10. Aygül Yıldırım

5 saat oldu sımdı olduğu yerde dondu duşcek gibi olcek mı :(

11. Sinan Altın

Hiç bi fikrim yok :( arkadaş patatesi agzına versende kusar dedi ama ben yinede denemen taraftarıyım çünkü ilacı denemişsin ölcek olması kuscak olmasından daha kötü

12. ArTemiS

ArTemiS Guest

Şimdi biraz hızlı olmalısınız. Ne kadar erken tedavi ederseniz kurtulma ihtimali o kadar yüksek olur. Öncelikle kuşu 25-26 derecede tutun. Eczaneden temin edebileceğiniz Bemiks Kompoze 5 ml ampulün yarısın suluğa boşaltın(Yaklaşık 2,5 ml). Kuşun sudan içmesini sağlayın. 10 saatte bir yenileyin. Kuş kendini toparlarsa sadece kuru yem verin. Geçmiş olsun...

13. Aygül Yıldırım

sabaha kadar dayanabilir mi bilmiyorum dayanırsa hemen veterınere goturucem bugun antıbıyotı verdi kullanalı 7 saat oldu ama dahada kotuleşti ayakta duramıyor kıpırdamıyor onun için :(( genvit vermiştik dün ve sabah o nasıl ? :S

14. ArTemiS

ArTemiS Guest

Hiç kullanmadım.

15. Aygül Yıldırım

antıbıyotık kullanırken bu soyledığınızıde versem sıkıntı olur mu ? v

16. ArTemiS

ArTemiS Guest

Sadece söylediğimi verirseniz daha iyi. Sonuçta ilaçlar birleşince farklı reaksiyon gösterme ihtimalleri var.

17. Aygül Yıldırım

herkese tesekkurler sabah ezanıyla kusum oldu :(:(:(:(:':)':)'(

18. Sevtap DERİN

Çok üzüldüm gerçekten. İnsanın içi burkuluyor...

19. ArTemiS

ArTemiS Guest

Başınız sağolsun. Üzüldüm:(

20. Gökhan YILDIZ

konuyu yeni gördüm geçmiş olsun daha önce görseydim tavsiyelerim olurdu ama artık çok geç

Sayfayı Paylaş