Karadeniz Pet

Kuşum yemden kesildi lütfen yardım edin (ss)

Voltelos

Yeni Üye
Veterinere gittim kuşumda enfeksiyonlu ishal varmış damla verdi fakat bi sorun var kuşum nerdeyse 1 gündür doğru dürüst bir şey yemedi kabuk kırıkları göremiyorum ağzına bi yem alıyor çıt sesi duymuyorum sonra geri bırakıyorum yiycek gbiib yapıp isteksizce geri çekiyor kafasını , aspur karıştırdım bu gün veterinerden getirdikten sonra yemine veteriner damla verdi ama suyu bile içtiğinden emin değilim içse bile kendini toplaryana kadar bi şey yemesse sıkıntı çıkmazmı ? yapmam gereken şeyleri söylerseniz sevinirim

WZ6gBm.jpg

pomXyr.jpg

kg1G4q.jpg

aDyd94.jpg

Balli krakere karsiyiz ama bu durumlarda ilgil cekici olabiliyor daldari veya kraker deneyebilirsin

Balli krakere karsiyiz ama bu durumlarda ilgil cekici olabiliyor daldari veya kraker deneyebilirsin

1 aydır yumurta maması yemiyordu onu bile yemedi deliricem : / bide poposunda dışkı yapışmış temizlemeye çalıştım bi ksımı temizlendi ne dışıkılıyor ne yemek yiyor : /

İlaçlı suyundan ağzına damlalıkla verebilirsin. Kendine gelince yemeğini yer.
Yem olarak karışık muhabbet kuşu yemi ve aspur kullanabilirsin.
Bir de imkan varsa dal darı al bu süre zarfında yemesi kolaylaşır.

Hocam gaga uzunluğu normalmi kuş sanki zaman zaman yemek istiyor ama yiyemiyor gibi isterseniz detayli fotoda atabilirim

Gagasının boyu normal, uzun da olsa çok rahat yer.
Bu gaga uzunluğu meselesi nereden çıktı bilmiyorum. Takılmayın bu konulara.

Hocam bir gün oldu bişey yemeyli resmen yemek istiyor farkediyorum kafesin tabanında yemler mama döküntüleri serptim ama yok yine yukarı çıkıyor pek dışkılamıyorda sizce gidici gibimi duruyor ? ilk göz ağrım göçerse diğer muhabbetleride dağıtıp bırakıcam bu üretim hobisini

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:53 -->-> Daha önceki mesaj 08:59 --

Yardım edicek yokmu hiç bir şey yemiyor eskiden sesime tepki verir gözünü açar bakardı şimdi onuda yapmıyor iyice bitkin düşüp zayıfladı suyu şırıngayla içirmeye çalıştım açmadı ağzını

Kabuksuz yem alın.Bakalım yiyecek mi gözlemleyin.İlaçlı suyu da eczaneden damlalık alıp bunun yardımıyla içirin.Kabuksuz yemi de tüketmezse yavru kuş besleme aparatları oluo onlardan temin edin ya da şırınganın ucuna serum hortumu takın.Kabuksuz yemi rondoda çekip toz haline getirerek biraz suyla kıvam verirsiniz ve bu aparatla 3-4 saatte bir kuşu beslersiniz.Ama çok dikkatli olmalısınız.Nasıl insanlara iğne vurulurken şırıngadaki hava boşaltılıo ilaç havaya doğru sıkılarak.Aynı şekilde mama dolu şırıngayı biraz boşa sıkarak içindeki havayı boşaltın ki kursağına hava basmayasınız.Bu hazırladığınız mamanın içinde günde bir kez ilaçlı sudan da katarsanız ilaç da tüketmiş olur.Youtube'da yavru muhabbet kuşu besleme başlığı altında videolar görebilirsiniz.Dilin üzerinden göndermelisiniz fakat kursak sağda mıydı solda mıydı anımsayamıorum.Ondan da bir emin olun ki soluk borusuna basmayasınız yemi.Biraz risklidir ama yem tüketmiosa son seçenek bunu deneyin ki en azından kuş açlıktan ölmesin.Hasta kuşlar beslenme sorunu yaşadıklarından bazen açlıktan ve gerekli ilacı tüketememekten de ölebiliyolar çünkü Allah korusun.Umarım kuşunuz en kısa sürede iyileşir,geçmiş olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 18:18 --

@Levent ACAR bey kursak kuşun sağında mı oluyodu,yoksa solunda mı acaba?

Son düzenleme:
Kabuksuz yem alın.Bakalım yiyecek mi gözlemleyin.İlaçlı suyu da eczaneden damlalık alıp bunun yardımıyla içirin.Kabuksuz yemi de tüketmezse yavru kuş besleme aparatları oluo onlardan temin edin ya da şırınganın ucuna serum hortumu takın.Kabuksuz yemi rondoda çekip toz haline getirerek biraz suyla kıvam verirsiniz ve bu aparatla 3-4 saatte bir kuşu beslersiniz.Ama çok dikkatli olmalısınız.Nasıl insanlara iğne vurulurken şırıngadaki hava boşaltılıo ilaç havaya doğru sıkılarak.Aynı şekilde mama dolu şırıngayı biraz boşa sıkarak içindeki havayı boşaltın ki kursağına hava basmayasınız.Bu hazırladığınız mamanın içinde günde bir kez ilaçlı sudan da katarsanız ilaç da tüketmiş olur.Youtube'da yavru muhabbet kuşu besleme başlığı altında videolar görebilirsiniz.Dilin üzerinden göndermelisiniz fakat kursak sağda mıydı solda mıydı anımsayamıorum.Ondan da bir emin olun ki soluk borusuna basmayasınız yemi.Biraz risklidir ama yem tüketmiosa son seçenek bunu deneyin ki en azından kuş açlıktan ölmesin.Hasta kuşlar beslenme sorunu yaşadıklarından bazen açlıktan ve gerekli ilacı tüketememekten de ölebiliyolar çünkü Allah korusun.Umarım kuşunuz en kısa sürede iyileşir,geçmiş olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 18:18 --

@Levent ACAR bey kursak kuşun sağında mı oluyodu,yoksa solunda mı acaba?
bu soruyu bende merak ediyorum :)

Kusunuza daldari ve hazir kuru mama verebilirsiniz iştah olmadigindan suya ilaç katmanin bir faydasi olmaz havuç yedi de bilirseniz iyi olur

Kuslarin sağ tarafından kursak sol tarafından nefes borusu iner merak edenler için herkese hayirli forumlar

Acil şifalarınız için sağolun şrıınga yöntemini yapabiliceğimi sanmıyorum bilen bir veteriner yada kuş üreten bi yere yaptırmaya çalışıcam gündüz saatlerinde

Geri