Karadeniz Pet

kuşum yemek yerken tiksiniyor

poison

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ,

dün muhabbet kuşu aldım dünden beri düzgün yemek yiyor ama hiç su içtiğini görmedim
bugünde elle yemek yedirdim ama nasıl diyim yiyo ama yerken tiksiniyor hapşırıyor öksürüyor gibi bişey yapıyor kafası azcık ileri geri oynuyor tıs tıh gibi ses çıkarıyor neden acaba?

bide dünden beri hiç su içmedi gece içtiğinide sanmam sürekli benim odamda ondan dolayı biliyorum ne yapıcam?:confused:

Bir şey olmaz panik yapcak bi durum yok ortada yeni bi ortamda oldugu için ilk günler böyle şeyler olması normal o kendi istediği zaman yemini de yer suyunu da içer

Yeni ortamına alışana kadar az yemek yeme su içmeme ve sulu dışkı görülmesi normal kabul edilir. Zamanla alışıp düzelecektir.

alıstığı zaman içer, endise edilcek bır durum değil.

Bir şey olmaz panik yapcak bi durum yok ortada yeni bi ortamda oldugu için ilk günler böyle şeyler olması normal o kendi istediği zaman yemini de yer suyunu da içer

Yeni ortamına alışana kadar az yemek yeme su içmeme ve sulu dışkı görülmesi normal kabul edilir. Zamanla alışıp düzelecektir.

arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler ancak bişey daha danışmak istiyorum kyşym sabahtan beri yemek yemedi düzgün bende elle yeniden besliyim dedim direk yemeğe saldırdı ancak kabından yemiyor ne yapayim aç bırakmaya kıyamıyorum ama yemiyorda :( :(

Zaman ayırıp elinizden yedirirseniz hem karnı doyar hem de size alışması kolay olur

Zaman ayırıp elinizden yedirirseniz hem karnı doyar hem de size alışması kolay olur

tabiki bütün gün evdeyim yediriyorum ama hiç kaptan yediğini görmedim açıkınca hiç konuşmayan kuşum bana bakarak ötüyor kendisi yesin diye görmezlikten geliyorum ama devam ediyor verince yiyor ve susuyor ömür boyu ben yediremem ki umarım alışır kendi yemeye

tabiki bütün gün evdeyim yediriyorum ama hiç kaptan yediğini görmedim açıkınca hiç konuşmayan kuşum bana bakarak ötüyor kendisi yesin diye görmezlikten geliyorum ama devam ediyor verince yiyor ve susuyor ömür boyu ben yediremem ki umarım alışır kendi yemeye

Valla yeni bir kus böylesine sahibini isteyip onun elinden yem yiyorsa bence bu durum çok güzel :) ama çok üstüne düşmeyin yemek konusunda o mutlaka yiyordur

Geri