Karadeniz Pet

Kuşum yemini gagasıyla döküyor

ysfgkts

Yeni Üye
Arkadaşlar benim kuş yemliğindeki yemi gagasıyla çekip çekip yere döküyor. Bende ellemedim döksün bitince anlar yaptığını dedim bu seferde yere döktüklerini yemeye başladı.(ızgaradan dolayı onuda zor yiyor). Bu alışkanlığı nasıl bıraktırabilirim kafeste pislikten çok yem çöpe gidiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

yeminin içinde ilk sevdiği yemi yer onu ararkende diğerlerini döker bitince anlar anlayışıda yanlış olmuş biraz :)

yeminin içinde ilk sevdiği yemi yer onu ararkende diğerlerini döker bitince anlar anlayışıda yanlış olmuş biraz :)
Sağol kardeşim peki çözüm olarak ne yapabilirim ben aç bırakınca değerini anlar diye düşündüm:) Yanlış olmuş peki ne yapmam gerekiyo zamanla alışmasını mı bekliyim yoksa sevdiği yemi izleyip bulayımmı

her kuşun sevdiği yem meyve sebze farklı karışık yemlerin içinde sevmediği yemler olacaktır çok fazla kafana takacak bir durum yok yemi bittikce doldur o sevdiğini yer zaten :)
muhabbet kuşuna daldarı alabilirsin hemen hemen her muhabbet kuşu çok sever ve ziyan etmeden yer :)

Şimdi bide kuş yemleri yere dökünce bidaha dolduruyorum zaten ama yem çok çabuk bitiyor. Yemliğin başina geçip gagasıyla ne kadar çıkarabilse yemlikten çıkarıyor. Her günde yem almak biraz zor olur.

video atabilir misin yem seçmekten farklı bir hareket dediğiniz

Peki yarın çekeyim videosunu sağolun ilgilendiğiniz için