Karadeniz Pet

Kuşum yemleri atıyor.

brksnck

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
Yeni yavru kuş aldım. Kuş 1 aylık ve erkek aldığımdan beri yemlikteki bütün yemleri dışarı atıyor atılan yemlere bakıyorum doğru düzgün kabukta yok. Akıllı yemlik var yarısına kadar doluydu hepsini boşaltmış bir yemlikte kum vardı onlarıda boşaltmış. akşamları avcumda yem veriyorum çok aç gibi yiyor. 1 haftadır böyle devam ediyor.10 u geçik kuş baktım hiç böyle bir durumla karşılaşmadım neden olabilir acaba:(

Bazen oyun bazen stres bazen de huysuzluktan yapabiliyorlar. Izgaralı yemlik veya ayrı bir suluğa yem koymayı deneyebilirsiniz. Tabanada yem koyun belki ordan yer.

Akıllı yemliğe ahşap çivisi ile ızgara yaparsan eşelenmenin önüne geçersin.

45709338530853603624.jpg

Bazen oyun bazen stres bazen de huysuzluktan yapabiliyorlar. Izgaralı yemlik veya ayrı bir suluğa yem koymayı deneyebilirsiniz. Tabanada yem koyun belki ordan yer.

Başta tabanada yem koydum kuş yemliği bulunca koymadım. Zaten kuş hepsini boşalttığı için taban yem dolu.

Başta tabanada yem koydum kuş yemliği bulunca koymadım. Zaten kuş hepsini boşalttığı için taban yem dolu.

Akıllı yemlik kullandığınız için yemler hazneye dolup kuş ordan yiyemeyip aç kalmasın diye söylemiştim ama yerde yem varsa sorun yok.

Akıllı yemliğe ahşap çivisi ile ızgara yaparsan eşelenmenin önüne geçersin.

45709338530853603624.jpg

Teşekkürler bunu deniyim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:16 --

Akıllı yemlik kullandığınız için yemler hazneye dolup kuş ordan yiyemeyip aç kalmasın diye söylemiştim ama yerde yem varsa sorun yok.

Bende ondan korktum normal yemliğede yem koydum onlarıda döktü.
Yemleri dökmesi sorun değilde neden yapıyor acaba internete baktım yem beğenmeyince yapar yazmışlar böyle bir durum olabilir mi acaba. Bonnie marka kullanıyorum boyalı ekmek yok içinde

Bunun birkaç nedeni olabiliyor. Oyun için olabilir,stresten olabilir, yem beğenmeme de olabilir ama bana zayıf bir ihtimal gibi geldi. Yem beğenmese beğendiğini eşeleyip bulur onu yer hepsini yere dökmez

Teşekkürler bunu deniyim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:21 -->-> Daha önceki mesaj 00:16 --

Bende ondan korktum normal yemliğede yem koydum onlarıda döktü.
Yemleri dökmesi sorun değilde neden yapıyor acaba internete baktım yem beğenmeyince yapar yazmışlar böyle bir durum olabilir mi acaba. Bonnie marka kullanıyorum boyalı ekmek yok içinde

kuş daha küçük levent abinin önerdiği yöntem mantıklı denerseniz sonuç alabilirsiniz zamanla yemi tabana dökmeyecektir.

Geri