Karadeniz Pet

Kuşum yemlerini atıyor

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Merhaba arkadaşlar 2,5 aylık erkek kuşum yemliğindeki yemlerini ayağıyla attırıyor.Bazı yerlerde baktım dişiler yuva hazırlamak için bu tür davranış sergilermişler ama kuşumun gagası koyu pembe erkek olduğuna eminim.Bazen yemlerini yiyor bazen ise döküyor yem ayırır diye duyduğumda oldu ama renkli yem değil Quik'in yemi .Normal bir şey midir :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:25 -->-> Daha önceki mesaj 16:57 --

yardım edebilecek biri yok mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 17:25 --

arkadaşlar?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:36 --

yardım edecek yok mu??

normaldir benim erkek te yavruyken böyle hareketler yapıyordu :)

Aynı durumla bende karşılaşmıştım benim kuş da gagasıyla atıyordu içinden yem seçiyor onları yiyordu açık yem aldım denemek amacıyla baktım sıkıntı olmadı millet marka yer bizim ki açık yiyor :) dene istersen...

Aynı durumla bende karşılaşmıştım benim kuş da gagasıyla atıyordu içinden yem seçiyor onları yiyordu açık yem aldım denemek amacıyla baktım sıkıntı olmadı millet marka yer bizim ki açık yiyor :) dene istersen...

Benimki neredeyse içine giriyor ayağı ile attırıyor işine geldiği zaman hiç mırın kırın etmeden silip süpürüyor ama her sabah kalktığımda gördüğüm manzara pek iç açıcı olmuyor :) ne yapalım zamanla düzelir herhalde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 18:29 --

normaldir benim erkek te yavruyken böyle hareketler yapıyordu :)

peki o zaman korkulacak bir şey yokmuş :) teşekkürler

begendiği yemleri yiyor olabilir kafesten kacıs yolu arıyor olabilir akıllı yemlik alırsan çözersin bu durumu

Yemliginde üst kapak var mi mamalik gibi mi

begendiği yemleri yiyor olabilir kafesten kacıs yolu arıyor olabilir akıllı yemlik alırsan çözersin bu durumu

Kaçış yolu aradığını sanmıyorum parmağıma alışık ama dışarıya çıkarmak istediğimde tüneğine geri dönüyor bazen kafesin kapısını açık bırakıyorum ama henüz dışarıya çıkmak istemiyor,yemlik derken ne demek istediğinizi anlamadım? Zaten yemliğindeki yemleri attırıyor :rolleyes:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:36 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

Yemliginde üst kapak var mi mamalik gibi mi

Yani normal dışarıdan takılı olan yemlik kapları var 2 tane

Benim zibidide eve ilk geldiğinde saciyordu ortaliga yemi. Bir problem olduğunu sanmıyorum.

suluğa koy yemi oradan yesin dağıtamaz ben öyle yaptım artık sorun kalmadı tabi sulukda su olmasın ayrı bir suluk al koy

Tabanda ızgara varsa onu al, kağıt vb. olmasın.
Yemi dökerse yeni yem koyma o döktüklerini yesin yerden.

Yere döktüğü yemi hemen kaldırıyorum çünkü bu aralar tuvaletini çok sık yapıyor dışkısı ile beraber yemi yerse problem oluşur diye yerde tutmuyorum acıktığı zaman düzgünce yiyor zaten :)

Zaten ızgara yoksa aşağıya inip kakasını gagalayacaktır.
Neyse artık türlü türlü huylar var bunlarda. Benim de çok başıma geldi, zamanla geçiyor.

O yüzden her gün altını değiştiriyorum,insan çokta bağlanıyor en ufak bir şeyde korkuyor zarar görecek diye :) teşekkürler yardımınız için

Geri