Karadeniz Pet

Kuşum yine ishal !

Boncuk

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kuşum yine ishal oldu.görüyorsunuz değil mi? çaresizim ne yapıcağımı bilmiyorum artık.suyuna ilaç verip kendiliğinden iyileşmesini bekliyecem artık.yapacak birşeyim kalmadı.Şunu sormak istiyorum bende mi bir hata var yoksa kuş bünye olarak mı hasta?

yok dostum bence sen bakamıyosun kuşa bikere çok oynuyosun koy kenara yemini suyunu ver rahatsız etme kuşları sevginide eksik etme seninki hergün hasta tüy dökümünde 1 aydır her türlü hastalığı yaşadı veterinere gidin siz bir belki ciddi problem vardır

belki de haklısın.ishal kendiliğinden geçer diyorsanız hiç bir şey yapmıyım.kuş tüyde değilmiş ben öyle zannetmiştim.hiç birşeyde vermedim kuşa.meyve sebze vermiyorum.sadece kendi yemini yiyor.birazda dal darı veriyorum.yeri sıcak.ila. veriyorum belkide o dokunuyor.ama isali geçmedi diye ilaç vermeye başlamıştım oda var.şu forumun önde gelen abileri bana akıl verirse çok mutlu olucam.yavru diyemi bünyesi zayıf

sanırım cok yeşilik veriyorsun dostum yeşilik verceksen bir hafta 2 kere ver en fazla birdahaki hafta verme mesela cok sık verirsen ısal olur...

yok abi yeşillik hiç vermiyorum.çaresiz kaldım.patateste yemiyor.poff sıkıntı tıkırtı.Allah'a dua etmekten başka çarem yok.o zaman ne ilaç ne başka birşey 1 hafta beklicem.Allah kuşuma güç kuvvet versinde dayansın 1 hafta

soğuk da veya ceryanda birakma kuşu ondan da olabilir...

tamam kuşuş kafesi cama biraz yakın ordan soğukmu yiyor acaba? evin ısısı 21 dereceden aşağı düşmüyor gerçi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:10 -->-> Daha önceki mesaj 15:26 --

birşey yapamıyorsan en iyisi hiç birşey yapmamak.kendi yemi ve sade suyu ile 1 hafta sakin bir ortamda durucak.inşallah iyileşir.tek tesellim ara sıra hareketleniyor ve iştahı açık.durmadan yiyor içiyor.yapacak birşeyim kalmadı.seyrantepenin dediği gibiyse kuşa işkence ediyorum demek ki

Soğuk yemiştir büyük ihtimalle. Yiyorsa iyileşir zaten merak etme. Geçmiş olsun.

eyvallah kardeşim.moral verdiğin için teşekkür ederim.sabahları sıcak ev gecede emin olmak için üstüne güzel bir örtü sericem.dün akşam düzeldi sabah yine hastalandı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:16 --

yardımcı olacak kişi yokmu akıl verecek?

dostum vitakfard kömürü var nette arastır sipariş ver kuşa bu kömürden yeme 1 kaşık karsıtır kusa vitaminli su ver sadece 1 hafta günlükte değiştir evin en sıcak odasına koyun kusu cam pencere acmayın ceyran olmasın kus toplar senin kusun güçlü zaten

evet güçlü bence de.2 liralık birşey için getirirler mi ?

kargo parası isterler =( ama kuşçularda yok malesef ineternet üzerinden alabiliyorum bende

evet gittim petshopa yokmuş gerçekten.ben kömürde alırım yeterki iyileşsin.hazır gitmişken yulaf aldım.onu verdim kafesinde dursun iyi gelir belkisunuyada vitamin koydum.

senin bu kuşun poposu büzülsün.yanlış anlama ama sen bu kuşa zannedersem iyi bakamıyorsun,evde hava sirkülasyonu olan bir yerdemi duruyor bu kuş

abi babam bugune kadar her türlü kuşu beslemiş.iyi anlıyor yani.yanlış baksam o müdahale ederdi.bu kuşun durumunu babamda anlamadı.el elden üstündür.belki çaresini bilen vardır diye sizlere soruyorum.kuş beni sevmeye başladı.gel diyince kafama konuyor.veterinere götürdüm vitaform ver dedi.birşey bildikleri yok.ben inanıyorum ki yulaf iyi gelecek.

kuş sağlıklı ikende yemiyle karıştırmak gerekirmi yulafı.yararı vardır belki.

abi babam bugune kadar her türlü kuşu beslemiş.iyi anlıyor yani.yanlış baksam o müdahale ederdi.bu kuşun durumunu babamda anlamadı.el elden üstündür.belki çaresini bilen vardır diye sizlere soruyorum.kuş beni sevmeye başladı.gel diyince kafama konuyor.veterinere götürdüm vitaform ver dedi.birşey bildikleri yok.

Veteriner bilmez olur mu kardeşim ya, adamlar bu işin eğitimini alıyor yıllarca. :) Kuşun yalnızca üşütmüş belli ki. Ağır bir durumu olsa inan ne yem yer ne su içer, yatar kafesin dibine öyle bekler.

aynen ya yiyor maşallah.iştahlı baya.sabahdan beri dünyayı yedi.tabi kendi yemi ve daldarı.sadece bunları yedi.şimdi yulaf koydum onuda yiyor koyduğumdan beri.sebze meyva vermiyorum.dediğiniz gibidir inşallah.ama şunada emin olun evde cam bile açmıyorum kuş için.ev hep 21 derece.belki gece üşüyordur.onun için güzel bir kafes örtüsü ayarlıcam sıcak tutan cinsten.

aynen ya yiyor maşallah.iştahlı baya.sabahdan beri dünyayı yedi.tabi kendi yemi ve daldarı.sadece bunları yedi.şimdi yulaf koydum onuda yiyor koyduğumdan beri.sebze meyva vermiyorum.dediğiniz gibidir inşallah.ama şunada emin olun evde cam bile açmıyorum kuş için.ev hep 21 derece.belki gece üşüyordur.onun için güzel bir kafes örtüsü ayarlıcam sıcak tutan cinsten.
Tamam, sıkıntı yok o zaman :) sıkma canını, iyileşir.

sağol kardeşim çok moral verdin.3 gün de belli eder.sistem bu artık başka birşey yapmıcam.

Geri