Karadeniz Pet

Kuşum yüksekten düştü

brunomars

Meraklı Üye
Arkadaslar kusum disarda yaklasik 2 metrelik bir yerden dusdu bir anda garip bir ses cikardi hemen kostum yetismeye calistim gittigimde yerde ters yatiyordu elime aldim heykel gibi dondu kaldı acaba ayaginda vb. Kirik mi var diye korktum biraz inceledim bir seyi yok gibiydi kafesine koydum simdi duruyor uyuyor acaba bir sorun mu var ne yapmaliyim ya da cok korktugundan mi boyle oldu

Edit : Kuşum az önce yemini yedi ve salıncağa çıktı sessizce duruyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
stres yapmıştır ... hareketlerinde uyşuluk veyada bir terslik yoksa sorun olmaz

Şoka girmistir sarsinti gecirince kolay degil Allah korumus .

Kuşunuz ve siz oldukca sansliymissiniz 2 metre az bir mesafe degil 25 cm lik bir canli yaklasik boyunun 8 kati yukseklikten biryere dusuyor bir insanin 10 metreden dusmesi gibi. Nasil dustu bilmiyorum ama hicbir ucma hamlesi yapmadan sert bir dusus yasadiysa biryerinde zedelenme vs olma ihtimalide var kusunuzu birkac gun gozlemlemenizi tavsiye ederim

Bencede şoka girmiştir. Kuşuna biraz ilgi göster sev rahatlamasına yardımcı olur. Hem bu arada kanadını filan oksa ayaklarına parmaklarına dokun eğer kırık incinme filan varsa ağrıyacaktır kuşda teoki verir ona göre anlamıs olursun.
Geçmiş olsun.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

şoka girmiş olabilir gözlemlemeye devam et bi rahatsızlığı varsa 24 saat içinde belli eder. 24 saat sonunda sağlıklı şekilde kafesinde devam ediyorsa sorun yoktur. her hangi bir aksilikte haber et

Hepinize cevaplar icin tesekkur ederim kusum cok sukur saglikli ve canli kafesin icinde ordan oraya gidiyor ancak tek sikintisi sanirim ishal oldu islak bir bicimde beyaz diski birakiyor kum vermistim kumda sanirim agzi acik kaldigindan bozuldu pndan oldu hemen geri aldim ne yapabilirim ? Kendi kendine duzelir mi yemini gayet yiyor suyunu da iciyor

Geri