Karadeniz Pet

Kusum yumurtadan kalkti bugun

• Konbuyu başlatan zeko
  • Başlangıç tarihi
Z

zeko

Guest
Oncelikle herkeze slm kusum yumurtlayali 10 gun oldu 4 yumurta yapti hergun mama veriyorum kusumun disisi yumurtadan kalkmis bugun ve cok kabarik duruyo acaba usttumu erkekte iyi besliyodu ama usttuyse ne onerirsiniz cvplarinizi bekliyorum

ısıyı 20-22 derecede sabit tutun suyuna vitamin katın kuyruk yukarı-aşağı yapıyorsa avi-astım verin.düzelmesse veterinere danışın inşallah iyileşir. :eek:

maalesef dişi hastalandığı zaman kuluçka yarım kalıyor, inş. düzelir, benim bir çiftimin dişisi 3 dolu yumurtayı çıkarmaya 2 gün kala hastalandı ve kuluçkayı bıraktı, çok üzücü bir durum...Bu arada kuluçkada yatan kuşlara mama vermeyin, ilk yavru çıktıktan sonra her gün verebilirsiniz, yumurtada yatan çifte mama verirseniz ya yumurtadan yavru çıkmadan ya da yavrular yuvadan atlamadan tekrar çiftleşip yumurta yapar, bu da ya eski yumurtalardan yavru çıkmamasına neden olur ya da beslemedikleri yavrunun beslenmesi size kalır...

Cok tskler arkadaslar cvplariniz icin napalim kismet deilmis bu yumurtalar disi duzelsinde

Geri