Karadeniz Pet

Kuşum yumurtalarından vazgeçmiyor, yardım lütfen?

T

tmac

Guest
Merhabalar. Bir çift muhabbet kuşum var, 7 yumurta yaptılar. Son yaptıkları yumurtadan bu güne yaklaşık 3 hafta geçti, bu da ilk yumurtayı yaklaşık 35 gün önce yaptıkları anlamına geliyor.. Yumurtalar döllenmiş mi döllenmemiş mi daha önce kuşlarımı rahatsız etmemek için kontrol etmemiştim. Ama geçen süreye rağmen yavru göremeyince dün kontrol ettim, 7 yumurtadan 3ünde leke var.. Ancak lekeler 9-12 günlük yumurtada belirebilecek şekilde lekeler.. Bu o yumurtaların bozulduğunu mu gösteriyor, yoksa hala gelişme ihtimali var mı? Kuşum ısrarla yumurtalarının üstünde yatıyor, artık erkek de dişiyi eskisi gibi beslemiyor. Ve dişi dışarı çıktığında, tekrar yuvaya girmesine engel olmaya çalışıyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Kendi haline mi bırakmalıyım yoksa yumurtalardan bişey çıkma ihtimali yok deyip yumurtaları atmalı mıyım? Kuşum sağlığını kaybedecek diye endişeleniyorum. Konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlarımdan, yardımlarını bekliyorum lütfen. Teşekkürler.

ilk yumurtada başladı yatmaya ancak 3 yumurtadan da hesaplasam kuluçka süresini doldurdu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:22 -->-> Daha önceki mesaj 17:12 --

Yok mu konuyla alakalı bilgi paylaşabilecek olan gerçekten?

Geri