petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum Yumurtayı Yuvadan Atmış

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve ENES SMSR tarafından 7 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Merhabalar belki beni bikaç kez görenler vardır foruma daha önce kuslarım hakkında sorular sormustum ve sonunda yumurtladılar. Fakat bugün baktım ki sabah uyandığımda ilk yumurtayı dışarı attıgını gördüm. 2. yumurtayı bugün yumurtlamasını bekliyorum çünkü ilk yumurtadan sonra bugün 3. gün yumurtayı atmasına rağmen hala yuvaya giriyor ve yer hazırlıyor. Sizce ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum( kesinlikle kurcalama ele alma olayı filan yoktur)...Teşekkürler

2. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Belki yumurta boştur ondan atmış olabilir veya zarar vermiştir streste olabilir bende 1 çift var 4 kere aynı olayı yaşattı her kuluçkayı yedi veya kafesin dışına attı mineral takviyesi yapmanız gerekebilir

3. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    yaklaşık 2 aydır yumurtlamıyor acaba kızgınlık yumurtası mıydı ama çiftleştiklerini goruyorum şuanda bile çiftleşiyor bakalım diger yumurtalara ne diyecek

4. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Yokmu baska boyle bise yasamıs bi bilgisi olan abilerim kardeslerim?

5. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    230
    İlk kuluçkamı olacak. Muhtemelen boştur yada sitres olmuştur birşeyden erkeğindende kıskanmış olabilir. İlla sizden kışkanmaz. Yada acemidir yanlışlıkla üstüne basıp kırmışta olabilir onun içinde atabilir çok sebeb var yani diğer yumurtaları bekleyip görmek gerek.

6. Cem Açıkgöz

Cem Açıkgöz Active Member

Beğenileri:
    149
    Bir coftimiz disinin ilk kuluckasinda 2 yumurta disari atti sonra 8 tane daha yumurtladi ve bugun ilk yavru cikti. Disi 2 yumurtasi gittikten sonra erkegi birdaha yuvaliga sokmadi. Sanirim erkek kizginliktan atiyordu yumurtalari disari.

7. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    209
    2 gunde yumurta bos oldugu belli olmaz bunun icin atmaz erken tecrubesizlik sakarlik rahatsiz baski altinda hissetme neden olmus olabilir bazi disilerde huy edinip atar

8. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Hmm çiftleşiyorlar ve ikiside yuvada yatıyor dişi yuvadan çıkmıyor diyebilirim bakalım zaman ne gosterecek bugun 2. yumurtayı bekliyordum bakmadım yuvaya belki yumurtlamıştır.. 2.yumurta henüz yok kuşları hazır eş olarak aldık daha önce yavru alınmış diye aldık yani ilk kuluçka değil diye biliyorum

9. Ahmed Demir

Beğenileri:
    209
    Erkek yuvalikta disarida ciftlesmek icin zorluyormu

10. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    yuvalıkta beraber yattıklarını gördüm yani ikisi içerdeyken hiç öyle fazla kıpraşma filan olmuyor

11. Ahmed Demir

Beğenileri:
    209
    Insallah bir daha yapmaz guzel yavrularini seversiniz

12. Cem Açıkgöz

Cem Açıkgöz Active Member

Beğenileri:
    149
    Ozaman siz en iyisi çiftleri fazla rahatsız etmeyin:)

13. ENES SMSR

ENES SMSR Member

Beğenileri:
    4
    Rahatsız etmiyorduk zaten de neyse hepinize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim daha dikkatli olacağım :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yumurtasını yuvadan attı