Karadeniz Pet

Kuşum Yumurtayı Yuvadan Atmış

ENES SMSR

Yeni Üye
Merhabalar belki beni bikaç kez görenler vardır foruma daha önce kuslarım hakkında sorular sormustum ve sonunda yumurtladılar. Fakat bugün baktım ki sabah uyandığımda ilk yumurtayı dışarı attıgını gördüm. 2. yumurtayı bugün yumurtlamasını bekliyorum çünkü ilk yumurtadan sonra bugün 3. gün yumurtayı atmasına rağmen hala yuvaya giriyor ve yer hazırlıyor. Sizce ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum( kesinlikle kurcalama ele alma olayı filan yoktur)...Teşekkürler

Belki yumurta boştur ondan atmış olabilir veya zarar vermiştir streste olabilir bende 1 çift var 4 kere aynı olayı yaşattı her kuluçkayı yedi veya kafesin dışına attı mineral takviyesi yapmanız gerekebilir

yaklaşık 2 aydır yumurtlamıyor acaba kızgınlık yumurtası mıydı ama çiftleştiklerini goruyorum şuanda bile çiftleşiyor bakalım diger yumurtalara ne diyecek

Yokmu baska boyle bise yasamıs bi bilgisi olan abilerim kardeslerim?

İlk kuluçkamı olacak. Muhtemelen boştur yada sitres olmuştur birşeyden erkeğindende kıskanmış olabilir. İlla sizden kışkanmaz. Yada acemidir yanlışlıkla üstüne basıp kırmışta olabilir onun içinde atabilir çok sebeb var yani diğer yumurtaları bekleyip görmek gerek.

Yokmu baska boyle bise yasamıs bi bilgisi olan abilerim kardeslerim?
Bir coftimiz disinin ilk kuluckasinda 2 yumurta disari atti sonra 8 tane daha yumurtladi ve bugun ilk yavru cikti. Disi 2 yumurtasi gittikten sonra erkegi birdaha yuvaliga sokmadi. Sanirim erkek kizginliktan atiyordu yumurtalari disari.

2 gunde yumurta bos oldugu belli olmaz bunun icin atmaz erken tecrubesizlik sakarlik rahatsiz baski altinda hissetme neden olmus olabilir bazi disilerde huy edinip atar

Hmm çiftleşiyorlar ve ikiside yuvada yatıyor dişi yuvadan çıkmıyor diyebilirim bakalım zaman ne gosterecek bugun 2. yumurtayı bekliyordum bakmadım yuvaya belki yumurtlamıştır.. 2.yumurta henüz yok kuşları hazır eş olarak aldık daha önce yavru alınmış diye aldık yani ilk kuluçka değil diye biliyorum

Erkek yuvalikta disarida ciftlesmek icin zorluyormu

Insallah bir daha yapmaz guzel yavrularini seversiniz

Rahatsız etmiyorduk zaten de neyse hepinize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim daha dikkatli olacağım :)

Benim kuşum daha ilk yumurtadını dün yaptı bugün saat 15.30 gibi baktığımızda yumurtayı yuvadan atmış yumurta kırıldı ve dişi kuş kendini baya yolmuş neden biri yardım edebilirmi acil

Benim kuşum daha ilk yumurtadını dün yaptı bugün saat 15.30 gibi baktığımızda yumurtayı yuvadan atmış yumurta kırıldı ve dişi kuş kendini baya yolmuş neden biri yardım edebilirmi acil
Kuşun streste olması muhtemel yeni konu açın ve fotoğraf atın yardımcı olalım.