Karadeniz Pet

kusum yumurtladi acil

• Konbuyu başlatan ens
  • Başlangıç tarihi
E

ens

Guest
Cok iyi anlasan rkuslarim var.bende usumesinler diye ustlerinu ortmustum evde yoktunk 1gun sinta baktigimfa kafeste yerde kirik ici sari yumurta buldum kuscuya dordum yuvalik koymassan yumurtlamaz demisti yumurtlasa bile bos cikat dedi bende yazin yuvalik takarim diyodum kusun halen poposu sis yumurtlucak gibi sizce yumurtalar bosmudur yada yuvalik koymalimiyim yumurtalarin olumune sebep olmak isyemiyotum ne yapmaliyim.

Sizce yumurta dolumuydu ewde yuvalik yok sabahi beklemek zorundayim. Zaten kusun yumurtluyacagi belliydi 1haftadir kakasini cok buyuk yapiyordu ben umursamadm cunku kuscu bos cikar demisti simdi aklim karisti peki yumuryanin salam oldugunu nasil anlayanilirim

tumurtanın içinden sarısı çıktı diyorsun nasıl boş olur.hemen yarın alıp tak iki tane gitmiş geri kalanını kurtar bari.içine az birşeyde hamster talaşı koy

Sizce yumurta dolumuydu ewde yuvalik yok sabahi beklemek zorundayim. Zaten kusun yumurtluyacagi belliydi 1haftadir kakasini cok buyuk yapiyordu ben umursamadm cunku kuscu bos cikar demisti simdi aklim karisti peki yumuryanin salam oldugunu nasil anlayanilirim

Dün mü yumurtlamış yani?

tumurtanın içinden sarısı çıktı diyorsun nasıl boş olur.hemen yarın alıp tak iki tane gitmiş geri kalanını kurtar bari.içine az birşeyde hamster talaşı koy

nasıl yani?benimkide zamanında yumurtladığında erkek yumurtayı kırdığında sarısı vardı ben anlamadım şimdi diğer türlü sarı olmuyor mu :D cahilim ben evet

Her yumurtanın içi elbette sarı olur. Ne zaman yumurtladığı önemli. Eğer dün yumurtladıysa durum kritik, sabaha doğru bir yumurta daha gelebilir ve o da kırılabilir çünkü yuva yok. Ama eğer bugün yumurtladıysa telaşa gerek yok, yumurtalar 2 güne bir çıkar, sabah ilk iş olarak bir yuvalık alınıp takılması gerekir.

Her yumurtanın içi elbette sarı olur. Ne zaman yumurtladığı önemli. Eğer dün yumurtladıysa durum kritik, sabaha doğru bir yumurta daha gelebilir ve o da kırılabilir çünkü yuva yok. Ama eğer bugün yumurtladıysa telaşa gerek yok, yumurtalar 2 güne bir çıkar, sabah ilk iş olarak bir yuvalık alınıp takılması gerekir.

eee yani bende o yüzden kaldım ya benim erkekte kırdı yumurtayı :(

Geri